Záloha systému na jiný disk

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod novotnj 28. 1. 2015 13:54

Zdravím všechny. Potřeboval bych radu, jestli to vůbe jde. Mám 1TB disk na něm tak 500 GB dat. Chtěl jsem z něj udělat kopii systému (pouze systému), ale umím jen udělat celý image disku. Je nějaký program, který přenese pouze systém Win7 ? Chci to zkusit dostatn a disk 160 GB.
novotnj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 1. 2015 13:56

k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod novotnj 29. 1. 2015 15:02

to vím, jak zálohovat jen určitý disk, ale ten je plný dat a chtěl jsem z něj vykuchat jen systém. Ale to asi nepůjde, že ?
novotnj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 1. 2015 15:40

V uvedeném odkazu najdeš postup, jak zálohovat jen systémový disk.
Datový disk můžeš zálohovat průběžně automaticky do jiného média.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 29. 1. 2015 15:54

Podle toho dotazu bych odhadnul, ze ma na disku jednu velkou partition, tam vse a chce program, ktery to projde, odhadne co patri aktualnimu systemu, co jsou filmy, hudba...stare zalohy systemu. A pak udela zalohu jen toho, co patri k aktualni instalaci a zbytek vynecha :)

Nechce 500GB zalohu aktualniho disku, ale jen treba 20GB.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 1. 2015 15:57

Do systémového disku žádná uživatelská data nepatří.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod novotnj 30. 1. 2015 07:20

Ano bohužel je tam jen jedna velká partition. :-(

Nepotřeboval bych, aby si to odhadnul sám, jen by mi pomohlo vybrat, které adresáře vynechat. Ale to je asi moc sci-fi pohádka. No nedá se asi nic dělat.

A proč jedna velká partition ? protože na předinstalovaném PC to prostě nikdo nerozdělí. A obyčejný uživatel vůbec netuší jak má co nastavené.
novotnj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 1. 2015 08:19

najdi si postup pro vyberove zalohovani systemaku,v klikadle je zcela rozdilny postup u w8 a w7,presneji u w8 to v klikadle defakto zlikvidovali,prikazem je to mozne resit porad stejne.Ponevadz ovsem ses ptal celkem na triviality prikaz bude nad tve sily - paragon hdm manager atd,minuta prace v klikadle,polozka vyloucit ze zalohy.
abys chapal napriklad polozka backup pouze image systemu sebou brala napriklad knihovny,fajn pokud nekdo mel 500 giga filmu nalinkovanych na knihovny a lezici na jinym hd,jenze zatimco u w7 slo podobny speky vylucovat jednim klikem u w8 to silne zkomplikovali.Takze bud aplikace treti strany je jich milion,nebo se ponorit do studia na strankach ms storage team,par how to tam je.
namatkou backup jak je,mount,delete co nechci.unmount.pokud uz vubec clovek nevi kudy kam,ovsem tam je potom dobry si pro sichr nastudovat co je pouziti obrazu se zalohou jako defakto instalacky..
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juwa2 30. 1. 2015 08:31

Zmenši stávající part.
Na volném místě vytvoř datovou part.
Přetahej tam uživatelská data
Pak už budeš moci zálohovat pouze part. se systémem!
Juwa2
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků