Instalace Windows z DVD

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aldik7 8. 6. 2016 16:28

Zdravím,
možná je to hloupý dotaz, ale zajímalo by mě zda je možné nainstalovat a legálně (resp. zda to projde ověřením pravosti) používat Windows z disku který byl dodán ke krabicové verzi, ale k použil bych Product Key z OEM licence? Jde o to, že k notebooku čistá instalačka Windows nebyla, jen ta zabalastěná část disku které říkají záloha a to je na.. víte na co. :-D OEM a krabicová verze se ve funkcích snad neliší ničím pokud se nepletu, takže teoreticky by to jít mělo. ;)

Nebo kde jinak sehnat čistou instalačku Windows 7 Home Premium? Pošle mi to výrobce za nějaký malý poplatek, i když od nákupu ntb už nějak čas uplynul? Můžu si to stáhnout na webu MS oproti zadání kódu PK? Tuším, že to jde bohužel jen u krabicové verze.
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 6. 2016 16:58

To se Ti nepodaří:
aldik7 píše: Windows z disku který byl dodán ke krabicové verzi, ale k použil bych Product Key z OEM licence?

Jedná se o jiné série.
Co s tím?
Standardní postup:
1) Stáhni originální .iso od výrobce.
2) Ověř CRC + hash MD5.
3) Vytvoř bootovací instalační médium nebo instaluj přímo z .iso (ideální pro virtuály).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 8. 6. 2016 17:48

Ovšem otázkou je, zda je možné stáhnout ISO Win od společnosti HP? Hledám, ale zatím nic.. Jen nějaké dotazy jejich anglického z fóra a hodně odkazů míří i na web MS, ale tam to nejde.
Jde jinak o ntb HP Compaq Presario CQ61 http://support.hp.com/cz-cs/product/Com ... 53/drivers
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 8. 6. 2016 18:59

HP zasílá zdarma
nebo si ji stahni z webu MS
https://techjourney.net/windows-7-8-1-1 ... tech-bench
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 6. 2016 19:45

Já si myslím, že pokud je to krabicová verze home, že to ten klíč vezme. Pamatuji si, že už jsem to jednou tak instaloval a s aktivací a ověřením pravosti nebyl sebemenší problém. Ani při stahování od Microsoftu, na který dal odkaz bandolier.wz (funkční, zkoušel jsem ho minulý týden), nerozlišují mezi OEM a krabicovou verzí. Koneckonců, za vyzkoušení nic nedáš.

bandolier.wz píše:HP zasílá zdarma
Ano, ale je tam nacpané mnoho nežádoucího softwaru, který musíš odinstalovávat. Zvláště příjemným "dárkem" je PDF Complete, který způsobuje, že ve Wordu nefungují háčky nad některými písmeny.
Doporučuji čistou instalaci z disku od Microsoftu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 9. 6. 2016 06:30

U Windows 7 OEMek je narozdíl od W8 a W10 s tímhle problém. Někde tady na fóru je na tohle návod včetně odkazu na ISO které by mělo fungovat s OEM klíčem.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 9. 6. 2016 07:07

problém není, pokud nesedí ze štítku,použiješ ten ze systému+cert
je to tento
http://leteckaposta.cz/723949053

w7 ke stažení i zde
viewtopic.php?f=1864&t=1235730
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 16. 6. 2016 12:11

Stáhl jsem si Windows z odkazu výše (64 bit OEM) a po instalaci mi to nevezme (nevím proč) kód PK a prý že je neplatný.. Nemůže být chyba v tom, že původně na stroji byl systém bez SP1, ale teď je to verze s SP1? Což je ale blbost, na webu MS píšou že to nejde akorát opačně.. http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... roduct-key
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 6. 2016 12:23

Kde jsi našel instalačku OEM?
V uvedeném odkazu od Mople71 jsou jen instalačky z MSDN:

To není OEM.
Btw:
Poslední OS WNT, kde PK nijak nezávisel na verzi SP, byl W2000.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 16. 6. 2016 12:25

Ano, na odkazu výše z tématu od Mople71. Ale vždyť se tam o OEM píše.. Asi jsem to úplně nepochopil

A jak teda teď dál? Mám samozřejmě i zálohu licence tím programem jak se tam psalo, ale ten se mi nespustí.. prý v počítači něco chybí (něco .NET ...)
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 6. 2016 12:40

Odhaduji, že chtěl napsat, že si stáhl 64 bit ISO a napsal 64 bit OEM (tyhle odkazy jsou o pár řádků níže).

Používáš Product key ze štítku, nebo jsi ho získal nějakým nástrojem z předchozí instalace Windows?

Pokud kód opisuješ z (ošoupaného) štítku, nespletl jsi B a 8 nebo G a 6?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 16. 6. 2016 12:46

vladimir: Ze štítku těžko, ten už je nečitelný jelikož štítek je na spodku ntb.

Stáhl jsem 64 bitovou OEM verzi a pak ho, dle návodu dal na flashku. Teda aspon jsem myslel, že šlo o OEM verzi :D
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 16. 6. 2016 12:47

Milanr1 píše:Kde jsi našel instalačku OEM?
V uvedeném odkazu od Mople71 jsou jen instalačky z MSDN:

To není OEM.
Btw:
Poslední OS WNT, kde PK nijak nezávisel na verzi SP, byl W2000.


Vím, bude to pro Tebe Milane prekvapeni .. ale ono .. obrazy z MSDN (pokud to není enterprise) se chovají jako OEM a je možné je jako OEM instalovat (pokud máš OEM klíč)...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 6. 2016 12:51

aldik7 píše:vladimir: Ze štítku těžko, ten už je nečitelný jelikož štítek je na spodku ntb.

No tak je to asi jasné, z Windows jsi vytáhl pouze generální klíč, který je platný jenom v součinnosti s certifikáty výrobce (HP).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 16. 6. 2016 12:53

to Milanr1:
SN je u w7 i VISTA bitově,SP i jazykově neutrální

to aldik7:
děláš to dle návodu? z http://leteckaposta.cz/723949053
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků