pomaly pc 64bit nebo 32?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 13. 10. 2016 17:24

zdravím mám pc DualCore Intel Pentium G840, 2800 MHz,
4GB RAM DDR3 (2+2) , Intel HD graphics 2000 (integrovaná)

a mám nainstalovany windows 7 64 bit home premium. Problém je že počítač se celkem dost seká a je pomaly i při prohlížení internetu. Nemám nainstalováno nic jen antivirus jinak navíc nemám nic. Ve správci úloh je pamět ram cca kolem 3,4-3,8 Gb obsazeno a proceros lítá na nějakých 60% při zaplém internetu (prohlížeč chorme) mám zapnuté aero ale když jsem ho vypnul vysledek byl skoro stejny moc to nepomuže.

Předtím na tomto počítači byly windows XP a chodilo to svižně a rychle. Není moc náročná tak 64bit verze? pomohlo by nainstalovat 32bit OS? Ale pak nevím jestli když tam dám 32bit os bude využitý procesor na plný výkon když je dvoujádrovy
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod omualo 13. 10. 2016 17:44

Sazel bych na nedostatek pameti, zvlast jestli je ve chrome otevreno vetsi mnozstvi tabu, on je to slusny zrout RAM.
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod xjurasek 13. 10. 2016 18:20

to mam no asi 10 založek, jaky teda prohlížeč? mozillu? nebo pomohla by fakt jen 32 bit verze os? ona není moc naročná na ram
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod minoj 13. 10. 2016 18:31

32bit. OS má smysl jen u PC která mají max. 2GB operační paměti RAM. Nad touto hranici se začne k paměti využívat přístup přes PAE který má také svou režii takže se to vyrovná s 64bit. systémem, nad 4GB je pak o něco lepší 64bit. OS. V každém případě tvůj problém není zda se nainstalovaly Win7 v 64bit. nebo 32bit. ale že tam běží nějaký proces který má nějakou nesmyslnou režii, což bohužel může být i Windows sám (třeba Windows update je schopen nesmyslně na desítky hodin vytížit CPU i RAM) ale i některé předinstalované programy od výrobce PC nebo ovladače - je třeba se podívat do procesů. Jinak tohle píšu na single core netbooku s CPU Atom N270 se 2GB RAM pod Linuxem (ale podobně by mi to fungovalo s WinXP). Pokud bych si sem nainstaloval jakýkoli novější Windows (Vistama počínaje) tak je tento počítač nepoužitelný. Jestli chceš mít modernější OS - přejdi na Linux nebo se vrať k Windows XP nebo si dej dualboot pokud máš dost místa na disku (kvůli hrám). Pro Windows kromě her není zpravidla žádný důvod - můj názor - nechci začínat žádný flame.
minoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xjurasek 13. 10. 2016 18:45

ok diky :)

-- 13. 10. 2016 18:47 --

takže když mám 2 jadrovy procesor a budu mit 32bit system tak ten procesor využije obě 2 jádra?
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod radeksss 13. 10. 2016 20:31

Využije, ale zkuste pochopit, že problém není v těch 4GB RAM na 64bit (to kolem mě stačí na W7 dnes a denně hromadě lidí, aniž by měli jakýkoliv problém... ), ale v tom že tam něco vytěžuje počítač. Tipuji antivirus a jeho aktualizaci kombinaci se zapnutýma automatickýma aktualizacemi Win a používáním PC "zapnu to a honem honem honem to po 5-10 minutách vypnu", takže po startu začíná vše nanovo...
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 10. 2016 21:02

Odpověděl sis sám, kde je ten pes zakopaný:
xjurasek píše: Intel Pentium
prohlížeč chorme

= špionážního molocha na slaboučký CPU může narvat jen *****. :roll:
Zapřáhni si plný přívěs za bicykl a zkus s tím jezdit do kopce. :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xjurasek 14. 10. 2016 02:03

jsem si myslel že chromě jen nejmín naročný na pamet ram třeba oproti firefoxu :) no tak to se pak nedivím že tam byly ty xpčka :D
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod radeksss 14. 10. 2016 08:41

Proč neustále odbíháte od podstaty problému? Chrome Vám sice víc zatíží relativně slabý procesor a paměť, ale sám o sobě nezpůsobí nepoužitelnost 64bit systému počítače kvůli 4GB RAM při pár otevřených tabech (pokud jste tedy normální a nepřehrávate v každým tabu tytrubku a či Flash). Ctrl+Shift+Esc a kuk co to vytěžuje.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 14. 10. 2016 08:59

Spíš bych sázel na vinu v sedmickach. W8 jsou o dost méně náročné
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod xjurasek 14. 10. 2016 16:47

tak chrome tu mam otevřeno 7x nevím proč když ho mám spuštěné jednou a mam tam 4taby
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod dpcstb 14. 10. 2016 21:25

chyba bude inde, pretoze ja mam na 64bit win7 obsadeneho po starte iba cca 1GB ramky(celkovo 4giga). s firefoxom s 20 zalozkami som asi na polovici ramky.
pro otvorenom firefoxe procak beha medzi 0-12%. procesor mam o 20% pomalsi ako ty a windows ide perfektne hladko(na ssd). firefox uz pomalsie, holt novy program na starom kompe... ale stale to nieje problem.
dpcstb
Junior

Odeslat příspěvekod vtobola 15. 10. 2016 19:46

Zkontroluj si, co ti vytěžuje tam RAM a CPU. Podle mě to budou vadné aktualizace Windows 7, které poslední rok nefungují dobře. Je to proces Schvost.exe...
Řešení je jejich vypnutí nebo oprava pomocí tohohle návodu http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=46&t=178127 (počítat s tím, že se to každý měsíc vrátí)

Každopádně jak tu někdo řve, že CPU je nepoužitelný... Je to lepší procesor než většina Core 2 duo a dnešních slabých mobilních celeronů a pentií. Výkon je naprosto dostačující pro normální práci.
vtobola
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 16. 10. 2016 11:49

Jestli můžeš, tak upgrade na W10 a 32 bit. Vyzkoušeno na Athlon 64 3200 a dost změna k lepšímu.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 16. 10. 2016 12:19

3,8 GB máš kedy? Je to dosť. U W7 existuje možnosť zapnúť PAE a teda pri 32 bit môžeš mať prístupných 4 GB. OS o kúsok zaplní menej RAM, obmedzenie 2GB/app je pri 4 GB irelevantné. Nad 4 GB sa to veľmi neoplatí, pri 4 GB sa to dá zvážiť. Ďalšia možnosť je dať do neho SSD. A ako písal vtobola, zisti čo zaťažuje RAM a CPU. Ďalšia možnosť je linux ako píše minoň. Počet jadier nesúvisí s tým či máš 32 alebo 64 bit OS (do istého počtu, ale 99% užívateľov toto riešiť nemusí). A ako písal niekto iný, W7 sú vyťažované aktualizáciami a tak sa na 1. pohľad zdá, že je W7 pomalší
lubokubo76
Junior

Další stránka