nenalezen disk při instalaci w7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 30. 1. 2017 23:01

zdravím koupil jsem si notebook z druhé ruky kde byl nainstalovaný linux a chci tam nainstalovat windows 7

jedná se o notebook Dell Latitude D430 kde místo klasického HD disku je SD karta 120gb. Vyjmul jsem sd kartu naformátoval na NTFS a vložil zpět zadělal jsem notebook spustil instalaci. Problém je že když dám instalovat tak instalace nevididí žádný hdd píše že chce ovladač velkokapacitního zařízení.
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod xjurasek 31. 1. 2017 04:01

nikdo neví co s tím?
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod xjurasek 31. 1. 2017 06:48

zkoušel jsem spustit instalaci windows xp a tak to jde v pořádku (disk je videt)

-- 31. 1. 2017 08:07 --

no a mam jeste problém na te karte byl nainstalovany linux tak jsem ho vymazal kartu (hdd) jsem zformatoval na NTFS a přes flešku chtěl nainstalovat win 7 ale normálně mi ta instalačka nemuže najít vubec disk . Tak jsem zkusil instalaci win xp a ta mi ten disk najde v pohodě instalace se rozběhne ale ve win 7 mi instalace nechce vubec najit hdd. Zkoušel jsem i v biosu jestli tam není třeba AHCI třeba místo IDE a ten bios je uplně divnej není tam skoro nic na nastavení je to notebook Dell Latitude D430 nevíš čím by to mohlo byt? už mě nic jineho nenapadá
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 1. 2017 07:28

Prehistorický hw, technicky z minulého tisíciletí.
Nesdělil jsi verzi W7.
Odpověděl sis sám, kde je problém:
xjurasek píše: chce ovladač velkokapacitního zařízení.

Co s tím?
1) Zjisti, zda je daný typ NB kompatibilní se zvolenou verzí OS.
2) Stáhni příslušný ovladač diskového řadiče pro utajenou verzi W7 od výrobce NB a integruj ho do originální instalačky.
Vzhledem k tomu, že výrobce NB nabízí ovladače jen pro Vistu a ne pro W7:
http://www.dell.com/support/home/cz/cs/ ... 30/drivers
bych IMHO do tohoto NB necpal nic jiného než doporučený WXPx/32.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 31. 1. 2017 07:40

Na takový netbook bych to Lubuntu dal zpět. Windows 7 se na tom potahnou, XPčka nejsou podporované. I ty 8.1/10 by na tom nejspíš běžely lépe než Windows 7. Nebo můžeš zkusit Tiny7.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 31. 1. 2017 07:51

Taky pozor na to, ze u SD karet se nepocita s tim, ze na nich pobezi system, ktery porad neco zapisuje na stejne misto. Takze ji muze OS za chvili odrovnat.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 31. 1. 2017 09:30

SD karta je na OS blbost pokud nainstaluješ distro Linuxu co s tím počítá (jako to má raspberry Pi
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod soban 31. 1. 2017 11:28

Raspberry s tím právě nepočítá a normálně na kartu zapisuje celkem fest :-) takže si musíš OS upravit aby na kartu nezapisoval tak moc či vůbec.

Například já ji provozuji v RO režimu ale musel jsem si distribuci upravit a hromadu věcí držet v RAM.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků