Mnou definované klávesové zkratky nefungují ve fullscreenu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Swejzi 27. 5. 2017 17:10

Mám nadefinováno pár kl. zkratek u zástupců v nabídce start a explorer mi stisky zachytává pouze v okenním režimu. Jakmile je nějaká aplikace ve fullscreen módu, třeba videopřehrávač, hra, TV aplikace, klávesové zkratky nefungují. V XPčkách to běhalo krásně, v sedmičkách to takhle dojebali. Dá se s tím něco dělat? Potřebuju, aby zkratky fungovaly za všech okolností.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 5. 2017 12:16

Použij na obsluhu zkratek aplikaci, která umí globální hook. Např. HotkeyP.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 28. 5. 2017 14:43

Hraju si od včera s Hotkeyz a vypadá to nadějně. Dokonce obsahuje přednastavené příkazy a funkce a dá se v rámci stisku klávesové zkratky vykonat i víc příkazů najednou,což je fajn, páč tím asi zcela nahradím batch dávky, který jsem původně zkratkama spouštěl. Jen teď bojuju s tím, že běžící aplikace (TV, video...) při vyvolání série příkazů ztratí focus a zobrazí se mi taskbar, což mě sejří a přemejšlím co s tím.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 5. 2017 16:02

Otázka je, co ty tvé příkazy dělají. Spustit aplikaci v rozličných stavech (minimalizovanou, skrytou) bez ztráty fokusu lze pomocí NirCmd.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 28. 5. 2017 16:27

NirCmd znám, kdysi jsem ho používal tuším na vypínání disku. Mrknu na to, díky za tip.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 28. 5. 2017 18:14

Je nutný na "neztrátu fokusu" nějaký speciální parametr? Spouštím příkaz ve formátu nircmd.exe exec hide "C:\pokus\program.exe" a fokus mi aplikace neudrží.
Možná by se fokus dal aplikaci vrátit pomocí příkazu win focus, ale potřeboval bych okno specifikovat nikoliv podle názvu procesu atd. (může běžet cokoliv), ale spíš podle souřadnic.
Navíc mi příkaz win focus ani nefunguje a evidentně nejsem sám. Když na stejné okno aplikuji příkaz win close, okno se zavře. Když dám win focus, okno je stále neaktivní.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 29. 5. 2017 15:43

Swejzi píše:Je nutný na "neztrátu fokusu" nějaký speciální parametr? Spouštím příkaz ve formátu nircmd.exe exec hide "C:\pokus\program.exe" a fokus mi aplikace neudrží.

Která ho neudrží? Právě spuštěná, nebo spouštěná?

Swejzi píše:Možná by se fokus dal aplikaci vrátit pomocí příkazu win focus, ale potřeboval bych okno specifikovat nikoliv podle názvu procesu atd. (může běžet cokoliv), ale spíš podle souřadnic.
Navíc mi příkaz win focus ani nefunguje a evidentně nejsem sám. Když na stejné okno aplikuji příkaz win close, okno se zavře. Když dám win focus, okno je stále neaktivní.

Ano, příkaz focus nefunguje (alespoň jak bych očekával), ale dá se nahradit pomocí activate.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 29. 5. 2017 19:44

Která ho neudrží? Právě spuštěná, nebo spouštěná?

Ta co běžela dříve ještě před vstupem, typicky videopřehrávač, TV...

ale dá se nahradit pomocí activate.

Ten jsem přehlédl, to bude ono, díky
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 6. 2017 10:53

Swejzi píše:
Která ho neudrží? Právě spuštěná, nebo spouštěná?

Ta co běžela dříve ještě před vstupem, typicky videopřehrávač, TV...

Těžko soudit. Na mých W10 se to neděje.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 3. 6. 2017 20:10

Asi to dělá jeden z příkazů, tipuji to na VLC, přestože ho spouštím nejskrytěji jak jen to jde. S kompromisem jsem to vyřešil pomocí win activate.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků