PC speaker z repro zpět do case (VYŘEŠENO)

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Swejzi 8. 6. 2017 11:11

Existuje nějaká finta, jak Windows 7 HP x64 přimět, aby PC speaker pípal hezky postaru z repráčku uvnitř case a ne z reproduktorů pomocí zvukové karty?
Naposledy upravil Swejzi dne 8. 6. 2017 12:31, celkově upraveno 1
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 6. 2017 12:04

To nemá s Windows nic společného. Závisí to na tom, jak je vnitřně zapojený mainboard a jaké má volby v biosu. Pokud tam na to nebude volba a nebude ani nějaký jumper na desce, tak smůla.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 8. 6. 2017 12:10

Dovolím si nesouhlasit. Při bootu PC, nebo ve Windows XP vnitřní PC speaker normálně pípá. Až ve Windows 7 se tyto zvuky začnou ozývat z reproduktorů přes zvukovou kartu. Podle všeho to má na starosti ovladač beep.sys. V XP komunikoval přímo s deskou, potažmo interním speakerem, v 7 zvuky posílá do zvukové karty.

EDIT: Vyřešeno pomocí ovladače třetí strany beepxp64. http://www.waldbauer.com/tmp/dl.php?download=beepxp64
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 6. 2017 12:36

Tak to jsem pochopil špatně - myslel jsem si, že ti speaker nepípá při startu počítače. Chceš snad hrát nějaké staré DOS hry?

Google mi tvrdí, že stačí nahradit soubor C:\Windows\System32\Drivers\Beep.sys verzí z Winodws XP. Postup viz první odpověď tady: https://superuser.com/questions/227939/ ... and-prompt , ale nezkoušel jsem to, tedy netuším, jestli to funguje.

Edit: aha, mezitím jsi to vyřešil jinak.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 8. 6. 2017 15:34

Použít beep.sys z XP údajně funguje jen v 7 x86. Mám dojem, že autor alternativního ovladače použil původní soubor z XP x64. DOS hry nehraju, ale hodí se mi to například u SpeedFanu, kde spíkrem hlídám ventilátory a teploty.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků