nejde jas a hlasitost cez Fn+ na Sony Vaio

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod paulo78 12. 8. 2017 20:19

po preinstalacii W7, mi na mojom Sony Vaio VPCEB3S1E odrazu nejdu klavesove skratky fn+hlasitost,a jas?
Co by ste poradili
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 12. 8. 2017 22:35

Nainstaluj ovladače ze stránek výrobce a půjde to.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod D1rty 13. 8. 2017 11:54

Ostatne FN kombinacie funguju? Skus stlacit konkretne tlacidlo bez tlacidla FN... mozno to mas v BIOSe nastavene naopak...
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 8. 2017 14:30

Pokud mu to šlapalo předtím, tak je jasná chyba v absenci potřebných driverů.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 14. 8. 2017 19:37

Nemusí být. Na mém ntb např. fn + osvětlení klávesnice fungovalo dle verze W10. Před CU bez možnosti regulace (vypnutí) po CU 100% funkční. Ovladače od výrobce jsou do W8.1.
Také jas měl tuším u Anywhere nefunkčnost.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 8. 2017 20:09

Máš nainstalovanej SFEP driver? https://www.sony.cz/electronics/support/vpc-series-vpceb3-series/vpceb3s1e/downloads/Z0005162

-- 14. 8. 2017 21:14 --

m.kv: Jenže ty si na svůj stroj instaluješ výrobcem nepodporovaný SW, takže není divu, že ti něco jednou funguje a po update nefunguje pro změnu něco jiného. Nikdo není obecně dobrý nápad instalovat oficiálně nepodporovaný produkt... zbytečné problémy.

On instaluje výrobcem podporovaný OS (pro tento konkrétní model) a dokonce ten stejný co měl předtím, tudíž, pokud něco fungovalo před a nyní po čisté instalaci nefunguje, pak musí být na vině drivery nebo něco jiného; pořád jde ale o chybu mezi židlí a klávesnicí (člověk to nenainstaloval), nikoliv chyba systému.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 14. 8. 2017 20:34

Ale to se mýlíš - výrobce podporuje můj stroj i s W10 - vydal ATKPackage includes ATKACPI driver and hotkey-related utilities - sice v červenci 2015, ale tak snaží se :D :D - byť to je u bude jediný ovladač co k W10 vydal :-\

teď vážně:
byl jsem na mobilu a nekontroloval jsem podporu modelu tazatele. Pokud je plně podporovaný pro W10, tak je to jak píšeš. Schází drivery.

btw: ač mě MS tak trošku s rychlostí těch upgrade zvedá tlak, tak zase musím uznat, že univerzální MS drivery i na můj cca. 3 letý NTB fungují na 100%.

edit: 100% funkčnost myšlena u momentálně aktuálního CU

---------------------------------------------------------------------------
edit2:
tak jsem pohledal přes web:
1. první co mě trklo do očí je problém s baterií
2. Na české verzi podpory jsem VPCEB3S1E nenašel
3. Na sony.com mi VPCEB3S1E taky nic nenašlo
VPCEB3S1E.png


Pro tazatele - jsi si jist modelem ?
Naposledy upravil m.kv dne 14. 8. 2017 21:29, celkově upraveno 1
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 8. 2017 21:05

Počkat ... proč do toho taháš W10? Nebo jsem to blbě pochopil já? Jsme v sekci W7, tudíž předpokládám, že tazatel původní systém (tedy W7) smazal a udělal novou, čistou instalaci - opět s W7. A teď se akorát dušuje, že mu z nějakého důvodu nešlapou funkční klávesy ...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 14. 8. 2017 21:30

Aha - tak vše zpět - já úplně blbě koukám a myslím celou dobu, že jsme ve W10 - moje chyba -tuna popelu na hlavu :-[
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků