Bootování win7přes EFI

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sotiris 10. 12. 2017 19:05

des.jpg
Zdravíčko, hodila by se mi rada ohledně instalování win7 na stávající win10 už s EFI shell.
Notebook UMAX visionbook 13wa pro. Zkoušel jsem dvě verze win7 v iso souboru pro efi a obě hází stejnou chybu. Přes program rufus jsem si udělal bootovací flash disk tak aby fungoval na efi. Zakázal jsem secure bot, vypnul fast bot vybral první boot z flasky. Zkoušel jsem i přímo z win nabootovat přes záložku obnovení.atd
Do přílohy dám fotku hlášky při pokusu nabootovat. Děkuji za odpověd.
Sotiris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 12. 2017 19:13

Zapomněl jsi vyčistit původní systémový SSD.
Detailní postup instalace OS včetně čištění SSD najdeš ve FAQ:
viewtopic.php?f=1864&t=1235730
Před instalací nezapomeň:
1) fyzicky odpojit ostatní interní/externí datová média;
2) v BIOSu zakázal režim EFI a nastavit Legacy;
3) pro SSD se doporučuje režim diskového řadiče AHCI.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sotiris 10. 12. 2017 21:11

Ten jsem opravdu nevyčistil, měl jsem za to že se to dělá klasicky až v začátku instalace, ale asi novinky .) Body 1,2,3 překontroluju, jinak ten FAQ jsem si pročet už i předtím jsem se z něho inspiroval, ale jak a kde provést čištění jsem nenašel.
Sotiris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 12. 2017 21:48

Čištění SSD najdeš v kapitole
Kód: Vybrat vše
Diskpart
.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sotiris 10. 12. 2017 22:31

Asi jsem to poprvé špatně napsal, ale já se nedostanu ani na výběr instalace, tato hláška mi skočí prakticky hned jak začne pokus o boot z flešky. v efi biosu nastavím boot z flešky dám save and exit a za dvě sekundy skočí toto.
Sotiris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 12. 2017 10:24

V tom případě nemáš vytvořené instalační médium UEFI W7, máš vytvořeno legacy, které ti v UEFI módu zjevně failuje. Návodů, jak vytvořit UEFI flash instalačku s W7, máš na netu plno - jeden si vyber a postupuj podle něj.

Popř. druhá možnost je nabootovat z instalačního DVD média, kde většinou problém s UEFI není.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sotiris 11. 12. 2017 15:46

Dobrá ještě to projede, ale přitom iso win jsem stahoval pro efi a i boot na flešku jsem vytvářel na efi. CD to nemá. Pokouknu na ty návody. Děkuji všem za pomoc .)
Sotiris
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků