Win7 PRO zaseknutí při startu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod patrik_do 25. 12. 2017 15:00

Zdravím,
mám HP Elite 8440p a po spuštění se mi zastaví na „Spouštení systému Windows“ Jedná se o Win 7 64bit PRO originál. Zkoušel jsem testovat RAM OK, HDD OK, Eset rescue našel nějaký bordel v tempu – odstranil. Nechal jsem to pak projet ještě Kaspersky přes noc a OK.

Do nouzového režimu se dostanu hned. Zkoušel jsem msconfig a spustit jen základní systém to najede, ale zdá se mi, že je to náhodně. Protože po druhé to už nenajede. Když jsem udělal bod obnovení z systému, který najel (bez veci po spusteni a zakazanych vsech mimo microsoft) tak to nenajede.

Děkuju.

Zde ntblog
Kód: Vybrat vše
https://webshare.cz/group/6iL67846v4/
patrik_do
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 12. 2017 20:04

Podle Tvého popisu je OS brutálně zaneřáděný exploity.
Co s tím?
Standardní postup:
1) boot ze záchranného média;
2) připojení externího média se zálohou OS;
3) obnova zdravého stavu OS ze zálohy;
4) optimalizace a imunizace OS.
Pokud to nezvládneš:
svěř to odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patrik_do 26. 12. 2017 06:59

Milanr1 děkuju!

Dělám správu sítí a stále si pořád někdo (širší rodina) myslí, že bych měl rozumět všemu z IT.
Říkám ji, že když umím přeinstalovat Windows, tak to ze mě nedělá odborníka (což umí děti na ZŠ).
A stále mi ty PC budou nosit...
Svůj PC mám image přes Acronis, ale tady je asi myšleno bod obnovení, že? Ty jsem tam našel 2 ale všechy jsou špatné (ve stejném stavu).
patrik_do
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 26. 12. 2017 08:09

Milanr ti radí dobře, leč asi pro tebe poněkud nesrozumitelně.
Popisuje tady obnovu OS z image, kterou naštěstí máš. Pochopitelně nemůžeš obnovit operační systém, když ten právě běží. Proto musíš nabootovat jiný operační systém, čímž není míněna jiná verze Windows, ale jakýkoliv operační systém, který běží z jiného média/disku/oddílu. Prostě, aby oddíl s obnovovaným OS chápal jako datový oddíl a ne jako sám sebe. Typicky se bootuje ze zmiňovaného záchranného média (dříve výhradně na CD/DVD, dnes spíše na flash), ve tvém případě s Acronisem, resp. jeho bootovací verzí, může to být ale OS na jiném oddílu disku, což je sice možná pohotovější, ale má to svá rizika.
Jakožto správný profik Milanr s body obnovy ani moc nepočítá, protože je to naprosto nespolehlivá metoda (body obnovy jsou totiž též napadnutelné) a např. já body obnovy po instalaci hned vypínám a spoléhám na image OS.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patrik_do 26. 12. 2017 08:27

Pytlík - moc Ti děkuju za dovysvětlení.
Říkal jsem si, že se nemůže snad myslet bod obnovení z Windows - jelikož jsem ho již několikrát zkoušel (na jiných PC a nikdy se mi to moc dobře nepovedlo)
Image (přes Acronis) mám na svém ntb - tohle je švagrové :-) a ta nic takového nemá - bohužel (pro ní).

Už mě moc nenapadá, jak to opravit(nejsem odborník). Občas 1x z 20 restartu se do Windows dostanu (do nouzového režimu hned). Má tam aplikace ke kterým nemůže najít licenci - tudíž musí prvně sehnat klíče (vše origo). Z toho důvodu se s tím takhle s*** jinak bych to zbaběle přeinstaloval :-)

Napadá mě poslední prasácká možnost (jestli půjde) strčit instalační CD Win7 PRO a dát instalaci - opravení. Asi to solidně zabalastí PC, ale třeba bude fungovat.

Díky
patrik_do
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 26. 12. 2017 08:44

Ten nápad použít možnost opravy z instalačního média není vůbec prasácký. Klidně ho vyzkoušej. Je tam přímo položka "opravit problémy při spuštění systemu" - nebo tak nějak.
Jen před všemi dalšími pokusy o opravu udělej bitovou kopii OS, když tam jsou programy ke kterým zatím nemáš klíče.
V případě úplného zničení OS to aspoň vrátíš do původní podoby.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patrik_do 26. 12. 2017 10:12

m.kv diky! zkusil jsem "opravit problémy při spuštění systemu" skončilo chybou - ve vypisu je chyba 0x490 - oprava integrity systemovych souboru
Napadá vás ještě něco krom reinstalu? Díky
patrik_do
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 12. 2017 10:32

Je to značkový NB a není tam nacpaný W10 => měla by být funkční standardní Obnova továrního stavu.
IMHO bych stejně zvolil instalaci W7 do čistého SSD s následnou optimalizací a imunizací OS => vyhnul bych se adware a bloatware od výrobce.
Pokud si chceš ušetřit příští podobnou akci, zálohuj zdravý stav OS po optimalizaci do externího média:
Kód: Vybrat vše
sdclt

Nezapomeň zároveň vytvořit záchranné bootovací médium.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patrik_do 26. 12. 2017 10:47

Obnova do továrního nastavení tam není - zřejmě to už někdo reinstaloval.
Tohle byla nejhorší zkušenost s PC na "opravu".
Už se s tím s*** několik dní. Sám jsem si ještě "nepoladil" systém do stavu, že by byl takhle rozbitej a potřeboval jsem image, ale teď vidím, jak je to super věc...
Je tam plotna disk WD - první doporučení majitelce SSD, ale nemá ještě sehnané licence.
Asi to vzdávám už nevím, jak to vyřešit...
patrik_do
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 26. 12. 2017 11:51

O jaké programy jde? Pokud jsou funkční, tak z nich zkusit zjistit klíče. Nebo zkopírovat soubory s profilama?

edit: jestě mě napadá - jak vypadá správce zařízení - nejsou tam nějaké nefunkční ovladače?
Pokud instalační medium nebylo schopno opravit OS, tak to možná bude dělat nějaký ovladač -
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 26. 12. 2017 14:18

Vytvoreni noveho OS je vetsinou rychlejsi nez rozsahlejsi oprava.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 26. 12. 2017 16:18

To máš pravdu. Kdyby se do toho pustil hned, tak by dávno měl hotovou přeinstalaci, vč. záchrany dat, stažení aktualizací a vytvoření image.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 26. 12. 2017 16:46

To on by asi i rád, ale nemůže kvůli těm licencím jak jsem pochopil.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 12. 2017 00:02

Vyndat HDD, přečíst license v jiném PC, vytvořit img "zapraseného disku", přeinstalovat, obnovit license?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patrik_do 27. 12. 2017 21:56

jojo to bych velice rád, ale jsou to nějaké prehistorické účetní programy, potom něco na speciální tisk a grafiku. Už jim psala email. To jsem se zase uvrtal do pořádné sr***
Ve správci zařízení chybí ovladač na síťovou kartu, ale to jsem zřejmě udělal já, když jsem se v tom vrtal. Protože jsem Acronisem dělal obraz celého ntb (když to rozbiju) a tahal jsem zálohu na NAS takže to šlo.

-- 27. 12. 2017 21:59 --

mople71 píše:Vytvoreni noveho OS je vetsinou rychlejsi nez rozsahlejsi oprava.

Dobrá odpověď. Na to jsem se chtěl vždycky zkušenější lidí zeptat. Jestli to třeba opravdu XY hodin ladí a opravují nebo to přeinstalují. Říkal jsem si, že reinstal umí každej, že ty opravdový odborníci to třeba opraví... Na tohle mě vždycky zajímala odpověď... Bohužel nemám ve svém okolí takového odborníka
patrik_do
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků