zvlastna chyba pri znakoch ' a "

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DanHen 26. 4. 2018 20:53

zdravim,
deje sa mi velmi zvlastna chyba pri pisani znakov ' a " (jednouvodzovka a dvojuvodzovka).
tyka sa takmer kazdeho textoveho editora - minimalne som to vypozoroval pri editore vo FARe, v pythone, v notepade. ide o to, ze po istom case sa tento znak prestane zobrazovat na prve stlacenie, a zobrazi sa az na druhe stlacenie, lenze pri druhom stlaceni sa zobrazia obidva tieto znaky. ked editor zavriem a otvorim nanovo, tak tento problem prestane, a po case sa objavi znovu. chyba je vzdy len pri konkretnom editore, cize ak sa mi objavi vo FARe, neobjavi sa mi v spyderi v pythone a vice-versa.
je neskutocna otrava zatvarat a otvarat kazdy krat furt to iste. nie som si isty, s cim presne to suvisi. robi mi to minimalne na dvoch pocitacoch. skusil som vymenit klavesnicu, nepomohlo. mam nejasny pocit, ze by to mohlo suvisiet s klavesovymi kombinaciami ctrl+c / ctrl+v. na jednom pocitaci sa mi to darilo eliminovat pouzitim klavesovej skratky na prepnutie inej klavesnice, cize napriklad aktivna je EN klavesnica, objavi sa problem, hitnem shortcut na prepnutie do SK klavesnice, potom nazad do EN a problem zmizne. na druhom pocitaci mi to nefunguje, jedine riesenie je zatvorit editor a otvorit nanovo. jedna sa len o tieto dva znaky. v praxi to vyzera, ako ked chcem na slovenskej klavesnici napisat nejaky znak s diakritkou, povedzme s dlznom. hitnem dlzen, a system caka, kym nevlozim dalsi znak, povedzme a, a vtedy napise a s dlznom. lenze jednouvodzovka a dvojuvodzovka predsa nie su taketo znaky.
pije mi to krv neskutocne, odhliadnuc od toho, ze povedzme ked zavrem spyder python, tak jeho otvaranie trva isty cas, plus musim potom startovat kernel atd, atd ... proste otrava.
nema niekto nejaky hint, co s tym?
OS: win7 ultimate EN (kupeny na amazone s legalnym klucom, ziadny warez)
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 27. 4. 2018 05:20

Pokud pominu, ze zdvojovani uvozovek byl kdysyk vir, ale to nepredpokladam.

Nemas tam nahodou nastavenou klavesnici US-mezinarodni..?
Jestli si pamatuji dobre, tam byl nejaky problem prave s temi uvozovkami - muselo se nastavit pouze na US (bez toho mezinarodni)...
Tohle mam na mysli:
https://blog.zdenekvecera.cz/item/nefun ... -windows-7
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanHen 27. 4. 2018 21:58

Aboxi, moc dik! symptomy na danom webe su presne take, ake sa prejavuju u mna. pocet virusov je u mna rovny nule ( i ked sa hovori, ze na pocitaci mas vzdy o jeden virus viac ako si myslis).
ano, mam (mal som nastavenie US international). tak som to prestavil podla popisu na danom webe a uvidime. u mna sa to neprejavuje vzdy, ale po nejakom case, ktory sa mi nepodarilo vysledovat, resp. deje sa dost 'random'. niekedy sa to udeje behom prvych desiatich minut od spustenia aplikacie, niekedy az po hodine. kazdopadne som to prestavil, a uvidime. ak sa behom dvoch, troch dni tento problem neprejavi, tak to budem povazovat za vyriesene a podakujem este raz, pac miestami som bol z toho uz ozaj zrely na samozvrazdu.
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanHen 4. 5. 2018 14:09

mozem potvrdit, ze odkedy som zmenil nastavenie podla webu uvedeneho Aboxom sa mi tento problem stratil.
takze diky este raz, Aboxi a dik aj Zdenekovi Vecerovi, ktory prisiel na to, ako vyriesit tento problem. podla odoziev na jeho stranke som ani zdaleka nebol jediny, ktoreho to dohanalo k sialenstvu :)
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 4. 5. 2018 16:04

To je stara vec, ja jako defaultni pouzivam treba US, ale pri prechodu na W7 jsem s tym mel stejny problem...
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků