Instalace W7 + aktualizace

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrGa 23. 5. 2018 07:50

Zdravím, chci se zeptat, jestli někdo náhodou netuší, kolik místa zabere nová instalace W7 a kolik asi se současnýma záplatama. Stačí řádově na GB. Může to být 43GB,nebo už těžím? :)

děkuji
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod polda 23. 5. 2018 08:15

Odpovídá
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 23. 5. 2018 08:25

Shodou okolnosti jsem vcera instaloval na novy HDD W7 Enterprise SP1 a nechal kompletne opatchovat - adresar Windows ma cca. 15 GB.

edit: aha, nová instalace W7 - myslis i s Program Files, ProgramData atd..?
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 23. 5. 2018 09:04

Komplet se dostane i na 60GB
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 23. 5. 2018 16:00

Nainstalovan holy system, vypnuty swap, hibernace, obnoveni systemu, preventivne spustene jeste i Vycisteni disku (cca. 8.5 GB):

Obrázek

Kompletne opatchovano, opet vypnuty swap. hibernace, obnoveni systemu (cca. 14.5 GB):

Obrázek
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 23. 5. 2018 19:16

Děkuji všem za pomoc

Těch 43GB bylo ve složce Windows. Nyní tam je jen 20GB. Když zapnu Windows, tak HDD furt něco šrotí. Když přepnu do Linuxu, tak nešrotí nic.

Před tím jsem měl na disku volného 10GB(z 80GB), nyní mám volného 17GB.

Pro info.: Tento disk používám pro zkoušku W7. Jel jsem příležitostně na XP(ještě jiný HDD) a chěl jsem W7 otestovat. Tak jsem použíl jakýsi starší, nevyužitý HDD. Na něm jsem měl taky Linux a fičel(HDD) bez potíží.

Odpojím všechny ostatní disky(kdyby mi náhodou nějaký "vyděrač" měl šifrovat data) a nechám W7 přes noc došrotit. Uvidím, jak se množství uložených dat změní.
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 25. 5. 2018 20:27

Udělal jsem novou instalaci. Zabere asi těch 15GB+-. To je OK.
Teď mám ovšem druhý dotaz.

Je normální, aby HDD na čisté instalaci Win7 a vypnutém připojení sítě, co asi 2vteřiny chroupl? Jede prostě pořád co asi ty 2vteřiny a to s PC nic nedělám. Ve správci procesů je aktivní perfmon.exe. V podstatě všechny procesy jsou nečinné, akorát on co pár vteřin něco udělá a zabere asi jedno procento a pak zase ustane. Na panelu mi bliká HDD ledka, ta ovšem nebliká přesně s perfmon.exe. Bliká přesně s HDD. Nelze vyloučit, že HDD chroupá kvůli perfmonu.
děkuji
PetrGa
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků