Režim spánku - zamrznutí při obnově systému

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xhonza5 12. 10. 2013 13:28

Mám problém s režimem spánku u Windows 7 Home Premium na notebooku - http://www.datart.cz/Ultrabook-SAMSUNG- ... B-W8P.html

Pokud mám zapnutou funkci FastBoost tak v nabídce režim spánku ani hibernace není. Pokud ji vypnu, tak se objeví, ale v 50% případu, když přehodím systém do režimu spánku, tak po načtení a následném napsání hesla systém zamrzne a nejde s nim nic udělat, než ručně vypnout.

Nějaké rady?
xhonza5
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 10. 2013 16:52

SW Update ukazuje vše aktuální?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 10. 2013 18:29

Nehledáš, už to tu bylo mnohokrát.
Stručně:
Kód: Vybrat vše
powercfg -energy

Prostuduj výsledný log.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xhonza5 15. 10. 2013 23:15

Tak jsem musel reinstalovat systém. Ovladače aktuální, stále se potýkám s tím stejným.

Občas to naběhne normálně, občas ne. :/

Zkoušel jsem to, ale po chvíli to spadne a nikde jsem žádný log neobjevil.
xhonza5
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 10. 2013 04:05

K čemu maš na notasu fastboot? Problematicka věc ktera navic v připadě multibootu je ruleta jestli přijdeš nebo nepřijdeš o data.Vypni fastboot zapni podporu pro režim spanku.Přečti si co fastboot je a jak funguje a zjistiš že onanovaní nad rychlym startem w8 je to samy jako by někdo onanoval nad bleskovym startem z režimu spanku.Jo zapomněl jsem že vypnout nerovna se v klikadle ale najdi si celej postup přes reg.jde o to abys zaroven vyrušil automatickou rychlou kontrolu integrity ktera děla bohužel na některych sestavach problem.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xhonza5 16. 10. 2013 16:40

Napsal jsem to špatně, je to přesněji funkce FastStart umožňující hybridní režim spánku. Nicméně ať s ní, nebo bez ní, mi noťas po obnovení zamrzá.
xhonza5
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 10. 2013 17:03

Milanr1 píše:Prostuduj výsledný log.

Najdeš tam příčinu.
Pokud to nezvládneš:
xhonza5 píše: nikde jsem žádný log neobjevil

Svěř to odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xhonza5 16. 10. 2013 19:47

Co třeba poradit, kde ten log najdu?
xhonza5
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 10. 2013 19:57

Log - prohližeč udalostí.takže bud přikazem nebo pokud ti bylo řečeno co hledaš tak zkus zbytek zvladnout sám - dotaz pro vyhledavač dokažeš formulovat ne?Jinak za prve neviš kde hledat v logu,za druhe co,ze třetí jak a hlavně nedokažeš interpretovat to co tam bude.A v neposledni řadě některy chyby v logu nenajdeš,musel bys mu pomoct což pokud doposud nevěděls že existuje je prakticky nemožný.
jinak ten prazakladni přikaz powercfg -energy ma napovědu a světe div se v napovědě je zaprve jak s nim zachazet,za druhe kde najdeš vystup,za třetí jak si vystup vyhodit ihned aniž bys ho lovil.suma sumarum možna bys mohl zvažit asistenci někoho kdo by se mohl vyznat - ušetřiš si spoustu času pravděpodobně.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 10. 2013 19:58

xhonza5 píše:Co třeba poradit, kde ten log najdu?

Stále nulová vlastní iniciativa? :roll:
Log vznikne tam, kde spustíš příkaz.
Pokud ho chceš jinde, musíš cestu a název souboru definovat parametrem -output.
Prostuduj si:
http://www.howtogeek.com/howto/7638/use ... fficiency/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 10. 2013 20:00

Log - prohližeč udalostí.takže bud přikazem nebo pokud ti bylo řečeno co hledaš tak zkus zbytek zvladnout sám - dotaz pro vyhledavač dokažeš formulovat ne?Jinak za prve neviš kde hledat v logu,za druhe co,ze třetí jak a hlavně nedokažeš interpretovat to co tam bude.A v neposledni řadě některy chyby v logu nenajdeš,musel bys mu pomoct což pokud doposud nevěděls že existuje je prakticky nemožný.
jinak ten prazakladni přikaz powercfg -energy ma napovědu a světe div se v napovědě je zaprve jak s nim zachazet,za druhe kde najdeš vystup,za třetí jak si vystup vyhodit ihned aniž bys ho lovil.suma sumarum možna bys mohl zvažit asistenci někoho kdo by se mohl vyznat - ušetřiš si spoustu času pravděpodobně.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xhonza5 16. 10. 2013 20:53

Nebudu hledat pomoc a platit za takovouhle věc. Pokud je po obnově vypnuto přihlašování, tak to funguje zatím normálně. Jen bych to měl rád v cajku.

Rady typu log, prostuduj apod. jsou pro nezkušené lidi s takovými věcmi k ničemu. A pokud jste na fóru, kde radíte, tak musíte tak, aby to ten druhý pochopil. :)

Log jsem prostudoval, nic kromě toho, že obě USB nepřechází do režimu spánku, jsem neobjevil.
xhonza5
Junior

Odeslat příspěvekod xhonza5 18. 10. 2013 20:04

Hledal jsem dneska na internetu a zkoušel možné, i nemožné. Došlo mi, že problém je nejspíše v USB 3.0, ve kterém jsem měl zapnutou myš. Dříve mi totiž režim spánku šel normálně ve škole, kde ji nepoužívám.

Je problém v jeho ovladačích, či nějakém nastavení? Podle SlimDrivers jsou všechny ovladače aktuální.
xhonza5
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 10. 2013 20:45

Všechny 3-P ovladače nemusejí být plně kompatibilní s danou verzí OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xhonza5 22. 10. 2013 07:25

Nainstaloval jsem nové a již několikrát provedl obnovu z režimu spánku a úspěšně. (ťuk ťuk) Takže díky za pomoc. :)
xhonza5
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků