IPhone SE - problém s USB připojením

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod luque87 17. 10. 2017 07:17

Ahoj,
rád bych se zeptal, jestli někdo nemá zkušenost s tímto problémem. V nedávné době (mimochodem po instalaci iOS 11.0.3, ale netuším, jestli to s tím souvisí) mi přestalo fungovat propojení mobilu s pc prostřednictvím USB kabelu. Zkoušel jsem více kabelů i více PC, ale žádná reakce, tzn. ani k nabíjení nedojde. Když přidám ke kabelu koncovku do el. zásuvky, tak se mobil normálně bez problému nabíjí. Prosím o radu, jestli se jedná o čistě hardwarovou záležitost a bude nutné reklamovat (což stejně neprojde) nebo třeba jen záležitost nastavení a softwaru. Případně nějaký tip kolik může stát oprava?
Děkuji Vám mnohokrát.
luque87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 10. 2017 12:14

Pokud jsi zkusil různá PC, různé kabely a dal HR přístroje, tak jedině reklamace/oprava.
Cenu opravy ti asi nikdo neřekne, ale co jsem během 10ti sekund našel na netu, tak:

Výměna dock konektoru / audio flexu
nenabíjí, nesynchronizuje s počítačem, či iPhone píše hlášku: "Toto příslušenství není určeno pro tento iPhone" 1 180 Kč s DPH na počkání

Nesynchronizuje Váš Apple s počítačem, nebo se spojení po chvíli přeruší? Nereaguje na vsunutí konektoru nabíječky? Naši technici odborně provedou opravu příslušného dílu.
1 290 Kč na počkání

Proč by neuznali reklamaci ? Vždyť se jedná o špatný konektor ... Copak ho jde zničit ?
anonymni

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 10. 2017 12:33

Konektor jde poškodit/zničit, už se mi to u tabletu stalo..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 10. 2017 12:49

Tak zničit Lightning konektor dá asi hodně práce, když nejde dát obráceně. Takže záruku na 100% uznají.
Jiná situace je u microUSB, tam jde konektor zničit velice rychle. Uznali mi záruku na zničení konektor u Nexuse 7
anonymni

Odeslat příspěvekod luque87 17. 10. 2017 12:57

Děkuju moc za odpovědi. Reklamaci určitě zkusím. Dám pak vědět pro zajímavost, jak to dopadlo.
Ještě jednou díky.

-- 17. 10. 2017 14:42 --

Tak ještě jedna mála změna. Udělal jsem soft reset (již podruhé) a po vložení USB kabelu vyskočila hláška USB zařízení nebylo rozpoznáno. Takže to začalo reagovat, ale problém stále přetrvává.
luque87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 10. 2017 14:37

Viz. můj první příspěvek ... Takže ,reklamace, v opačném případě oprava stojí pár stovek.
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků