blesk Nikon SB-700 - rady, zkušenosti, tipy

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jogr 5. 9. 2018 20:12

Ahoj, založil jsem toto téma pod trochu obecným názvem, aby se zde mohlo řešit cokoliv ohledně tohoto blesku.

Nicméně můj problém - koupil jsem blesk z druhé ruky, naprosto bez škrábanců, funkční. Co však řeším je to, že odrazná destička po vysunutí nedrží a zajíždí zpátky do hlavy blesku. Myšleno v poloze hlavy vzhůru. Má s tím někdo také problém? Pak je to zřejmě výrobní vada, nebo to je ojedinělá záležitost, a pak bych ocenil tip, jak tomu zamezit.

Přeji dobré světlo všem :-)
jogr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Seb9 8. 9. 2018 20:00

Bílá odrazná destička mi na mé SB-700 drží polohu, jelikož je v úzké mezeře a třením tam vzniká odpor, takže se nezasouvá zpět. Zkusil bych na zadní stranu něco nalepit, aby se destička rozšířila, čím by vzniklo tření a možná by se nezasouvala. Je možné, že ta vaše je už prostě "vyšoupaná" :-)

Ale jinak výborný blesk po všech stránkách.
Seb9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jogr 8. 9. 2018 22:49

Díky za dobrý nápad ;-) ten blesk je podle prodávající i podle vzhledu naprosto nedotčený. Ale jako jo, něco tam nalepím. Mám však už z předešlého, byť vráceného, yongnua zakoupenou odraznou desku, kterou na hlavu blesku připevním přes přišitou gumu (jako je v teplácích třeba :D )
jogr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků