Windows Server 2016 a WSUS

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod prdoslav_5464 13. 8. 2018 12:24

Pekny den panove, potrebuju na servru rozjet WSUS ale nedari se mi. Kdyz pridam roly WSUS serveru tak si sam pruvodce vyzada pridani IIS. Dam pokracovat a nic dalsiho nezaskrtavam. Kdyz me vyzada na umisteni tak zvolim D:\WSUSData. Jako databazi volim Wndows interni. Role se prida a pk me vyzada Spravce serveru na provedeni poinstalacnich kroku a tady to zhavaruje. Poinstalacni kroky se nepovedou a skonci chybou. Vygenerovany log obsahuje chybu:
Kód: Vybrat vše
Synchronization in progress. Please cancel synchronization and rerun postinstall again. Exception: System.Net.WebException: Po§adavek se nezdaýil se stavem HTTP 403: Forbidden

Predpokladam ze se snazi kontaktovat IIS na localhostu a ten mu odpovi 403:Forbiden. Napadlo me jestli to neni problem s pravy ale nejak se nemuzu doklikat v IISku kde co nstavit. Dalsi vec co me zarazi ze kdyz dam do prohlizece https://localhost:8531 tak napise stranka nedostupna. Je mi jasne ze by nemela byt zobrazena stranka ale aspon nejaka odezva by byt mohla nebo ne.
Dival jsem se na procesy, ktere naslouchaji na portech a port 8531 je otevreny. Zaroven jsem si overil kdyz zastavim IIS tak se porty zavrou a kdyz spustim opet nasloucha. uz nevim z ktere do ktere. Nemohl by nekdo pomoct?
prdoslav_5464
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod symbian 13. 8. 2018 13:44

Máš doménu? Nemůžeš server načisto přeinstalovat? Postupoval jsi podle návodu na stránkách Microsoftu? Co je v Eventlogu?
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 8. 2018 18:56

Verze a edice WS2016?
Topologie LAN: AD nebo workgroup?
Jak to vypadá po restartu OS?
symbian píše:Co je v Eventlogu?

Kód: Vybrat vše
eventvwr.msc

1) Admin log;
2) sekce WSUS.
:?:
Btw:
vyměň klávesnici: nepíše diakritiku.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 14. 8. 2018 09:15

Odeber role, restart a zkus znova podle toho:
https://www.virtualizationhowto.com/201 ... 2016-wsus/
Ted jsem zkusil novy Srv W2016 STD (bez AD) a na prvni pokus...
Obrázek
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prdoslav_5464 14. 8. 2018 10:03

symbian píše:Máš doménu? Nemůžeš server načisto přeinstalovat? Postupoval jsi podle návodu na stránkách Microsoftu? Co je v Eventlogu?


Domena ale problem je ze server je zaroven ulozistem dat a mam nastavena opravneni na slozky atd. Proste spousta prace uz udelana.

-- 14. 8. 2018 11:03 --

Milanr1 píše:Verze a edice WS2016?
Topologie LAN: AD nebo workgroup?
Jak to vypadá po restartu OS?
symbian píše:Co je v Eventlogu?

Kód: Vybrat vše
eventvwr.msc

1) Admin log;
2) sekce WSUS.
:?:
Btw:
vyměň klávesnici: nepíše diakritiku.


Klávesnice vyměněna ;-)

-- 14. 8. 2018 11:12 --

Podařilo se mi to rozjet nakonec pomocí powershell/cmd line. Podle dokumentace by měl být wsusutil ve složce c:\Profram Files\Update service\Tools ale tam nebyl. Našel jsem ho jinde.
Takže nevím co měl Windows za problém. Po odebrání role vymazání adresářů a souborů jsem pomocí Powershellu přidal roly a následně pomocí wsusutil provedl post-instalační proces.Zbytek jsem donastavil přes klikátko a hotovo. Teď to vypadá že všechno jede. POmohl mi tento link https://dautti.com/2017/03/02/windows-s ... us-server/
prdoslav_5464
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků