cmd upload na FTP

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tapsik 16. 2. 2015 16:31

Zdravím, dříve jsem pro upload na ftp používal níže uvedený skript
ftp.txt
Kód: Vybrat vše
open ftp.web.cz
jmeno
heslo
prompt
mput C:\upload\*
quit

a pak jsem v bat soubor volal níže uvedené
ftp -s:C:\ftp.txt

Ale s přechodem na windows server 2012 se mi začala zobrazovat hláška Error opening local file. Přitom lokální složka existuje.
Mohl by mi někdo poradit co s tím. Děkuji
Tapsik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 2. 2015 16:49

Fatální chyba:
v systémovém/bootovacím disku nemá BFU co pohledávat.
Co s tím?
1) Umísti skripty i dokumenty do datového disku.
2) Uprav cesty ve skriptu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapsik 17. 2. 2015 08:02

Skript jsem ještě poupravil, ale soubory se mi kopírují na ftp s nulovou velikostí. Nevíte, kde by mohl být problém?

open ftp.web.cz
    jmeno
    heslo
    prompt
    lcd  "C:\test\upload"
    mput *.*
    quit
Tapsik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 2. 2015 09:54

Kopíruješ opět z bootovacího disku. :roll:
Kolik zbývá místa v cílovém úložišti pro Tvůj účet?
Co s tím?
1) Viz smlouvu s poskytovatelem úložiště -> zjisti určený limit úložné kapacity pro daný účet a právě vyčerpané místo.
2) Ověř/oprav ACL v zdroji dat. Jaká práva zde má účet, z kterého spouštíš ftp? Má právo ke kopírování?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapsik 18. 2. 2015 10:39

Na daném serveru mám práva administrátora. Pokud jsem zkoušel upload pomocí wput (http://sourceforge.net/projects/wput/) tak soubory se v pořádku uploadovaly. Akorát tady zase narážím na problém, že daný skript se mi nedaří nastavit jakou naplánovanou úlohu. V historii je sice uvedeno že daná úloha byla spuštěna a pak i dokončena, ale ty soubory se na FTP nenakopírují. Přitom když skript spustím ručně tak vše v pořádku funguje.
Tapsik
Junior

Odeslat příspěvekod michalli 22. 4. 2015 16:15

Milanr1 píše:Kopíruješ opět z bootovacího disku. :roll:

Milane, víš že od Windows Server 2008 není disk C: ve výchozí instalaci systému bootovací? bootovací je hidden partition a dál ti to určitě nemusím vysvětlovat ;)

-- 22. 4. 2015 16:17 --

Tapsik píše:Na daném serveru mám práva administrátora. Pokud jsem zkoušel upload pomocí wput (http://sourceforge.net/projects/wput/) tak soubory se v pořádku uploadovaly. Akorát tady zase narážím na problém, že daný skript se mi nedaří nastavit jakou naplánovanou úlohu. V historii je sice uvedeno že daná úloha byla spuštěna a pak i dokončena, ale ty soubory se na FTP nenakopírují. Přitom když skript spustím ručně tak vše v pořádku funguje.

a pouštíš určitě ten job s právy správce? dost častý problém u skriptů bývají chybějící práva ... máš na tom serveru zapnuté UAC?
Michal Zobec
Senior IT Consultant, ZOBEC Consulting
michalli
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 22. 4. 2015 19:31

možná si, stejně jako většina, pleteš bootovací a systémovej oddíl...

systémovej není ten, kde je windows a stejně tak bootovací není ten, kde je bootloader...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod michalli 22. 4. 2015 20:15

já vím jaký je mezi tím rozdíl, já jen poukazuju hlavně na to že se Milan nesoustředí na pomoc s problémem ale na hov*diny.
Michal Zobec
Senior IT Consultant, ZOBEC Consulting
michalli
Junior