Kopírování mezi Windows a vzdáleným připojením

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod luluza 26. 2. 2015 09:50

Zdravím všechny, potřebuji poradit - přestalo mi fongovat kopírování mezi vzdáleným připjením k serveru a windows. Připojuji se doma k pracovnímu serveru, na něm ale nemohu upravovat word a excel, tak si to kopíruji do složky ve windows. Jak si to opravím, tak to zase hodím zpět na server. Je to zhruba asi 10 dní, co mi to přestalo fungovat. Poraďte, jak to zase opravit. Teď, když chci něco opravit a přesunout, musím si to přeposlat mailem. :-(
Mám windows 8.1, a windows server 2008R2.
Nefunguje ani CTRL+C a CTRL+V ani když kliknu pravým a dám kopírovat a vložit.
Děkuji předem všem za pomoc.
luluza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 2. 2015 09:58

Nemůžeš upravovat dokumenty Word a Excel přímo na serveru:
Možnost 1: ověř, jestli máš na serveru právo měnit dokumenty, možná máš jenom právo vytvářet a mazat.
Možnost 2: může to způsobovat antivirový program. Zakaž mu skenovat síťová úložiště (přesně tyto problémy mi dělal Eset Smart Security).

A že ti teď nejde ani kopírovat:
Možnost 1: ověř si, jaké práva má tvůj uživatel na serveru, možná teď máš jenom právo zobrazovat obsah složek, ale už ne právo číst soubory.
Možnost 2: opět bych podezříval nějaký antivirový program s rozhašeným nastavením. Na zkoušku ho zakaž nebo odinstaluj.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 2. 2015 13:33

luluza píše: Je to zhruba asi 10 dní, co mi to přestalo fungovat.

Nezměnil Admin serveru bezpečnostní politiky pro BFU, potažmo ACL sdílených složek?
vladimir píše:ověř si, jaké práva má tvůj uživatel na serveru

Měl by ses ho prostě zeptat.
Je schopen to opravit během pár sekund.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luluza 26. 2. 2015 13:51

Na serveru můžu cokoli (pořizovali ho ve firmě hodně kvůli mně, ať můžu dělat odkudkoli), i upravovat soubory, ale mám tam jen OpenOffice, moc mi to nevyhovuje, špatně se na něm na serveru pracuje.
Díval se na to i ten náš správce (pravda jen tak zběžně, neměl moc času) a sám říkal, že netuší, proč to začalo dělat. Zkusím ještě ten antivir, mám taky Eset, na serveru pak máme AVG. Úpravy se na serveru nědělají, přístup tam mám zatím jen já a ten správce, když ho tam půstím přes vzdálenou plochu nebo když dojede. :-)
Máme taky naistalovanou novou tiskárnu s WIFI, tak jsem se ptala, jestli to nemůže být tím, protože v tu dobu, kdy to přestalo fungovat, tak se naistalovala. Ale prý to není možné. :-)
Myslím, ale, že možné je všechno. :-D Jsem jen běžný uživatel, do složitostí se raději moc nepouštím, ať něco nepo...
luluza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 2. 2015 13:57

Je to možné a dokonce i pravděpodobné.
luluza píše: novou tiskárnu s WIFI

Ovšem jen v případě, kdyby admin nainstaloval do serveru místo čistého ovladače všechny nesmysly, které našel v dodaném CD k tiskárně. :roll:
Nesdělila jsi typ tiskárny.
Btw:
Proč WiFi?
V profi LAN se obvykle připojuje tiskárna do RJ-45.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luluza 26. 2. 2015 14:27

Jedná se o tiskárnu HP Officejet PRO 551dw.
luluza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 2. 2015 14:35

Jaké práva mají ty problematické soubory se můžeš podívat i sama - pravomyš na soubor, zabezpečení.

Jo a máš namapované ty síťové disky jako správný uživatel? Pokud je povolený host přístup bez hesla, máš možná jenom taková práva, jaká má everyone.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luluza 27. 4. 2015 15:11

Zdravím všechny,
povedlo se mi nějak (vůbec netuším jak) rozchodit kopírování mezi vzdálenou plochou a win. Ale už to zase nejede. Nevím, jak jsem to předtím udělala (asi nějaká blbá náhoda či samo od sebe). Čím to může být, že mi někdy kopírování jde a někdy ne. Je to pro mě strašně zdržující, když mám věci přesouvat přes mail tam a zpět.
Nejsem zase tak moc zdatná v těchto věcech, je to pro mě záhada. Není třeba nějaká klávesová zkratka (CTRL s ALT s PRTSC či kombinace těchto kláves), která to kopírování vypíná?
Prosím o radu.
luluza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 4. 2015 16:25

Používáš v OS WNT vestavěný mstsc?
Pokud ano:
Máš uloženou zkratku *.rdp k danému TS?
Zkontroluj, zda je v nastavení na kartě „Místní prostředky“ povolena Schránka.
luluza píše:klávesová zkratka (CTRL s ALT s PRTSC či kombinace těchto kláves), která to kopírování vypíná?

By default nic takového neexistuje.
Musel by to nadefinovat příslušný admin.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlizzardMan 7. 5. 2015 13:32

A restart rdclipu ve vzdálené mašině nepomohla? Jak na to:
Luckily fixing the issue is pretty straightforward and involves a few simple steps.

Load up task manager (right click taskbar and select Task Manager)
Go to the Processes Tab
Select rdpclip.exe
Click End Process
Go to the Application Tab
Click New Process
Type rdpclip
Click Ok

There, copy and paste should now work normally again.

Zdroj: http://www.gfi.com/blog/copy-paste-work ... ats-wrong/
BlizzardMan
Junior

Odeslat příspěvekod luluza 7. 5. 2015 13:44

Už to začalo zase fungovat - samo. Nic jsem nedělala. Tak teď už jsem z toho dokonale paf.
luluza
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků