Windows Server Update Services

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Roman Labovský 14. 6. 2016 23:28

Ahoj,

zprovoznil jsem WSUS na serveru (Windows server 2012 R2), mám dvě skupiny pro servery a pracovní stanice (jsou to počítače s různým operačním systémem Windows a softwarem), moje otázka je taková, jestli po stáhnutí a nainstalování aktualizací pro danou skupinu počítačů se nainstaluje na danou stanici jen ten správný software, který má, tedy aktualizace pro danou verzi systému apod., jestli tedy nemůže dojít nainstalování aktualizace pro Windows 7 na stanice s Windows 10 apod. Googlil jsem, něco jsem našel, nemělo by to jít, nicméně chci si to ještě ověřit, jestli to někdo najdete na oficiálních stránkách Microsoftu byl bych rád, já jsem to nenašel. Díky za odpověď.
Roman Labovský
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gringoAD 15. 6. 2016 06:46

Musis si vytvorit nove zobrazeni aktualizaci, v nove otevrenem okne si vyberes pouze aktualizace pro dany OS - napr Win 7, a vsechny zobrazene aktualizace (pokud nechces nejake skryt ... a opravdu bych doporucoval si to projit ...) a ty aktualizace, ktere budes chtit schvalis pro skupinu pocitacu Win7.
Takto to muzes udelat pro vsechny OS ktere na firme mas. Schvalovat aktualizace pro vsechny PC do jedne skupiny se obecne nedoporucuje a ani se to nedela.

https://mizitechinfo.wordpress.com/2013 ... r-2012-r2/
gringoAD
Junior

Odeslat příspěvekod Roman Labovský 16. 6. 2016 21:04

Díky, jasně, jde mi o to, že když rozdělím tedy PC podle OS, jde nějak nastavit, aby se pro dané skupiny schvalovaly aktualizace sami bez toho, abych to musel dělat přímo já, ale co se týče např. použitého softwaru a aktualizací na ně, jak to udělat, aby se tedy aktualizace pro daný software neinstalovaly na stanice, kde není nainstalovaný např. aktualizace pro Microsoft Office 2010 neinstalovaly na stanice s Office 2013 apod? Díky
Roman Labovský
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 6. 2016 21:22

To sis snad děláš PR-Dell, ne? :roll:
To si řídí přímo logika WSUS.
Bezpečnostní KB můžeš nechat schvalovat automaticky, ale nedoporučuje se to, vzhledem ke stále častějším vadným KB.
Nikdy nepovoluj automaticky volitelné KB, jestli si nechceš přidělávat zbytečnou práci neustálými opravami havarovaných OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků