Windows server

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod h0n7a 5. 2. 2017 11:52

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně serveru a pc k němu připojených. Aby to nebylo úplně jednoduchý jedná se o firmu v Německu. Je to autosalon, kde je jeden starej server (win server 2003) a k němu připojenejch sedm pc s Windows 2000. Tyhle pc jsou přes vzdálenou plochu připojený k tomu serveru a na něm běží jeden program, kterej má na starosti celej autosalon (objednávky, zakázky, atd) a protože v dubnu vyjde nová verze, která už nepodporuje Win server 2003 musí se to upgradovat. Starý pc vyhazuju a nakoupí se nový 2x notebook, 4 stolní pc a 1x server. Jaký licence windows musím koupit, aby to fungovalo? Přes tu vzdálenou plochu mi přijde trošku mimo ovládat ten program. Nyní jsou v něm vytvořený uživatelé pro každýho kdo k němu potřebuje přístup a přes tu vzdálenou plochu se to ovládá. Moje představa je taková, že každý pc se po zapnutí připojí na server a rovnou bude mít program k dispozici, už žádná vzdálená plocha.
Na rovinu se přiznám, že v tomhle jsem začátečník, ale firma na tom ted není finančně nejlíp a v německu je návrh od firmy za 9000e (licence, server a práce) a to je prostě nyní moc. Ten program se jmenuje Loco Soft http://loco-soft.de/support/netzwerk.html
Ještě dodám, že není potřeba žádné připojení zvenčí. Jedná se pouze o těch 6 pc a server.
Předem díky za rady.
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 5. 2. 2017 13:50

Pokud se ptate na tyhle zaklady nechte si reseni dodat hotove firmou jinak to dopadne spatne. To zda je 9000 euro za celek hodne nebo malo nejde posoudit kdyz neni uvadeno co presne ma byt za tu cenu dodano.
Bespi_
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků