Chyba parsování XML: Dokument není dobře zformátován

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod čaděj 30. 3. 2017 06:46

Zdravím,

při vytváření stránek na vlastním serveru jsem narazil na problém s načtením .aspx. Když si zadám ip adresu (na lokální síti serveru), akorát mi vyskočí 404, když otevřu .aspx soubor přímo do web.prohlížeče, tak mi to vypíše následující:

-----

Chyba parsování XML: Dokument není dobře zformátován

Adresa: file:///E:/www/Default.aspx
Řádek 1, sloupec 2:

<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeFile="Default.aspx.cs" Inherits="_Default" %>

-----

Zkoušel jsem i přidat .aspx do MIME, ovšem to se načetla jen html část...

Díky za jakoukoliv radu, zkoušel jsem pročíst i zahraniční fora, ale nejsem o moc chytřejší.

SW a HW specifikace serveru
16GB ram
Intel Xenon E5-2620
64bit os
Windows Server 2016 Standart
IIS 10.0 express
Microsoft SQL Server 2016
čaděj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 30. 3. 2017 07:43

Tahle chyba většinou znamená že máš v .aspx souboru chybu a nejsou tam správně otevírány a zavírány tagy.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod čaděj 30. 3. 2017 07:54

Bohužel,
zkoušel jsem i .aspx soubor přimo nový, bezezměny, ale nic.
čaděj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 3. 2017 09:44

Nelze spouštět serverový skript přímo v prohlížeči a očekávat, že to bude fungovat. Ten server přijme požadavek na soubor default.aspx, zpracuje ho a do prohlížeče pošle pod stejným názvem úplně jiný obsah (ne zdrojový kód, ale vygenerovaný HTML obsah).

Buď nemáš nakonfigurovaný / spuštěný webový server, který očekává spojení na portu 80 / 443, nebo ti příchozí komunikaci z jiných počítačů na portu 80 / 443 blokuje firewall.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čaděj 30. 3. 2017 10:03

Díky,
uplně jsem zapomněl na port 443..

Ovšem teď potřebuji abych rozjel .aspx MIME...nevíte co napsat do MIME jako typ?
Zkoušel jsem text/html....to samozžejmě jen ukázalo html část .aspx souboru...

[EDIT]:
Jo, přechody z .php jsou občas obtížné, až jsem zapomněl že .aspx je jako .php...provádí se na serveru. :)
čaděj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 30. 3. 2017 10:07

Zkus toto:
.asp MIME:"application/asp"
.aspx MIME:"application/aspx"
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod čaděj 30. 3. 2017 10:19

Přidal jsem MIME, ovšem pořád to není výsledek, který samozřejmě od webové stránky člověk očekává.
Místo zobrazení .aspx stránky se mi zobrazí výzva k jejímu stažení.
čaděj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 30. 3. 2017 10:26

A mas tam na serveru nakonfigurovane neco, co ten .aspx script dokaze zpracovat? Tuhle technologii osobne nepouzivam, ale z popisu mi pripada, ze jsi spustil nejaky webserver, nekam do webroot hodil soubor s priponou .aspx a ted doufas, ze to bude fungoval.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 3. 2017 10:28

Mime... tím myslíš asociaci přípony ke spouštěcímu programu, abys 2x klikl na .aspx soubor a on se otevřel v prohlížeči? To nejde (ani PHP, ani ASPX, alespoň si to myslím).

Jako první krok musíš zprovoznit webový server. Pokud se ti v prohlížeči objevuje chyba 404 generovaná serverem, server nejspíš běží, porty blokované nejsou, ale tvůj soubor nejspíš není umístěný v adresáři, který je nastavený jako kořenový adresář webového obsahu. (Nestačí vytvořit adresář c:\www, ale musíš IIS nakonfigurovat, že má právě tento adresář prohledávat.)

Kdyby webový server vůbec neběžel nebo byly blokované porty, objevovala by se obecná hláška o nedostupnosti serveru/souboru, ale neměla by to být konkrétní chyba 404 (nevím, jaký používáš prohlížeč a jak u něj vypadají chybové hlášky).
Naposledy upravil vladimir dne 30. 3. 2017 10:38, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čaděj 30. 3. 2017 10:38

TO: JirkaVejrazka
No, ještě se poinformuji a prohledám, server přímo nevlastním, správce je někdo jiný, já zadal dotaz na zprovoznění web stránek s .aspx aby tam vše potřebné nainstaloval, tak jsem doufal, že tam vše k tomu potřebné bude. :)

Trochu mě mrzí, že .aspx (nebo aspoň s tím dojmem žiji) je od Windowsu protějšek k .php, ale je s tím takový problém to rozjet...zlaté .php :D

TO: vladimir
Nene, MIME myslím přidat typ MIME v IIS...když nyní zadám ipadresa/Default.aspx, tak se mi v prohlížeči otevře výzva ke stažení souboru.
S .hmtl souborem jsem neměl problém, ten běží bez problému.
čaděj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 3. 2017 10:44

Výborně. Server běží, domovský adresář je nakonfigurovaný správně.

Rada z Gogle: Spustil jsi soubor Aspnet_regiis.exe ? http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... ectversion

Edit: a ještě podle Googlu musí být napřed asp.net aktivovaný https://www.microsoft.com/technet/prodt ... x?mfr=true
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čaděj 30. 3. 2017 12:10

Díky moc za pomoc,
zatím vše vypadá ok a že vše běží, jak má. :)
čaděj
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků