Instalace SQL Failover clusteru

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 11. 2017 13:32

Zdravím,
už druhý den si v práci lámu nad tímto problémem hlavu, ale nevypadá to, že bych se něčeho užitečného dobral. Tak snad někdo poradí.

Zběžný popis:
Snažím o vytvoření dvou uzlového failover clusteru, na němž by ve finále měly běžet (předpokládám) všechny SQL databáze školy.

Ve VM jsem vytvořil dva virtuály (každý umístěn na svém fyzickém serveru) - SQLSRV-01 a SQLSRV-02, na nich je nainstalován Windows Server 2016 Datacenter, oba dva připojeny na stejný sdílený disk skrze iSCSI, kterému na obou serverech bylo přiřazeno písmeno (E:).

Dle dostupných návodů, co jsem po různu na internetu našel, jsem před vytvořením clusteru celou věc nechal projet validací, odstranil / vyladil problémy, které validace odhalila, na po druhé při validaci vše 100% OK > vytvořil jsem tedy cluster s názvem SQL-CLUSTER.

Na DC přiřazena správná OU + vyřešeny všechny ostatní náležitosti ohledně práv.

Nyní - část kde už nevím co s tím - je problém s instalací SQL failover serveru (SQL Server 2017 Enterprise); tady jsem skončil na téhle chybě:
SQL_screen.png

Ve správci clusteru přitom sdílené disky (resp. disk) vidět jsou, nechápu tedy, co je za problém.

Předem díky za nakopnutí správným směrem.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor