Instalace SQL Failover clusteru

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 11. 2017 12:32

Zdravím,
už druhý den si v práci lámu nad tímto problémem hlavu, ale nevypadá to, že bych se něčeho užitečného dobral. Tak snad někdo poradí.

Zběžný popis:
Snažím o vytvoření dvou uzlového failover clusteru, na němž by ve finále měly běžet (předpokládám) všechny SQL databáze školy.

Ve VM jsem vytvořil dva virtuály (každý umístěn na svém fyzickém serveru) - SQLSRV-01 a SQLSRV-02, na nich je nainstalován Windows Server 2016 Datacenter, oba dva připojeny na stejný sdílený disk skrze iSCSI, kterému na obou serverech bylo přiřazeno písmeno (E:).

Dle dostupných návodů, co jsem po různu na internetu našel, jsem před vytvořením clusteru celou věc nechal projet validací, odstranil / vyladil problémy, které validace odhalila, na po druhé při validaci vše 100% OK > vytvořil jsem tedy cluster s názvem SQL-CLUSTER.

Na DC přiřazena správná OU + vyřešeny všechny ostatní náležitosti ohledně práv.

Nyní - část kde už nevím co s tím - je problém s instalací SQL failover serveru (SQL Server 2017 Enterprise); tady jsem skončil na téhle chybě:
SQL_screen.png


Ve správci clusteru přitom sdílené disky (resp. disk) vidět jsou, nechápu tedy, co je za problém.

Předem díky za nakopnutí správným směrem.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků