PC se nespustí, pípání každé 2 sekundy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod em.tom 30. 1. 2015 21:33

Ahoj, dneska mi PC začal stávkovat. Ventilátory se roztočí, ale začne v dvousekundových intervalech pípat, monitor zůstane černý, nejde to něj signál. Zkusil jsem postupně odebrat GK, paměti, odpojit disky i čudlík na skříni a dělá to pořád to samé. Clear CMOS a vybrání baterie taky nepomohly.

Jediné, kdy to přestane, když odpojím napájení CPU.

Máte nějaký tip, co by to mohlo být? Zítra zkusím od souseda vypůjčit jiný PSU, nic jiného už mě nenapadá.

Konfigurace:
GIGABYTE MA790XT-UD4P
Phenom II X4 810
CORSAIR VX550
Kingston value RAM 4GB
Sapphire HD 7850 1GB GDDR5
Windows 7 x64 bit Professional edition
CM Centurion 5 II
AC Freezer 13

PC už je skoro muzejní kousek a na křemíkové nebe už má asi i nárok, ale kdyby se ho podařilo vzkřísit, bylo by to super. Zatím stačil na všechno, co od něho uživatelé žádali.

P.S.
Zkoušel jsem koukat zkusmo na DS a je tam poslední aktualizace na konci října 2014. Je to tak schválně nebo Kin stávkuje po té roztržce, co tady byla?
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 1. 2015 21:39

Q: What do the beeps emitted during the POST mean?
A: The following Award BIOS beep code descriptions may help you identify possible computer problems.
(For reference only.)
1 short: System boots successfully
2 short: CMOS setting error
1 long, 1 short: Memory or motherboard error
1 long, 2 short: Monitor or graphics card error
1 long, 3 short: Keyboard error
1 long, 9 short: BIOS ROM error
Continuous long beeps: Graphics card not inserted properly
Continuous short beeps: Power error

beeep kody k GIGABYTE MA790XT-UD4P
su v manuale. strana 103 netusim co su 2s pipania
predpokladam ze asi kratke nepretrzite pipanie Continuous short beeps: Power error - chyba napajania
anonymni

Odeslat příspěvekod em.tom 30. 1. 2015 21:41

Jo, tohle jsem dohledal taky. Ale je to chyba napájení na desce nebo na zdroji? Jestli to jde takhle od stolu zjistit...
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 1. 2015 21:42

no to nejde. skusit iny zdroj. ak to nepojde tak to je doska

Jediné, kdy to přestane, když odpojím napájení CPU.

napadlo ma ze asi napajanie dosky ale je to odhad
anonymni

Odeslat příspěvekod em.tom 30. 1. 2015 21:44

Tak díky. Otestuju zítra. Kdyby to byla deska... jak je to s těmi doporučenými sestavami? Jsou aktuální nebo je třeba to řešit nějak jinak?
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 1. 2015 21:47

to netusim, moc sa skladaniu nevenujem,
na pracu mam NTB a domaci PC je Zotac ID18 :-) s tym skor na inych ludi
anonymni

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 1. 2015 21:52

DS jsou aktualizovane pred vanoci. Prijd do sekce sestavy, neco Ti vybereme a pokud budes chtit, klidne i az domu dovezeme. Jen zitra jsem pracovne pryc, preskladavam Satikuv stroj ... takze na foru nebudu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod em.tom 30. 1. 2015 22:00

Díky moc, ono to bude složitější, protože PC už není fakticky můj, ale zůstal doma po tom, co jsem se odstěhoval.

Asi bych tam chtěl nechat maximum věcí, které by šly použít a vyměnit to, co bude nutné (desku, CPU, zdroj, SSD a navýšit paměť na 8 GB). Ale to pořešíme asi až to bude aktuální. Zatím budu řešit ten PSU.

BTW ten dolar za 24,50 je na cenách komponent sakra poznat :-(
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod em.tom 9. 2. 2015 17:57

Tak se hlásím s updatem. PC ze mne udělalo regulérního vola. Odnesl jsem ho nakonec do servisu, kde ho prý hodili na jiný zdroj - PC se rozběhl. Zkusili ho hodit na ten původní a rozjel se taky. Zatím tedy PC běží bez nejmenšího problému a snad to tak bude i nadále. Díky všem za pomoc a rady.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 2. 2015 18:03

Nějaký problém v el. rozvodech v domě?
Doporučuji zapojit PC do UPS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků