PC vyhazuje pojistky.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod HudaKuba 8. 11. 2015 13:13

Dobrý den.
V pátek jsem si skládal PC, sestava mi byla doporučena tady na foru. Jakmile jsem PC sestavil, šel jsem ho vyzkoušet. Důležité je zmínit, že nejdříve jsem ho zkoušel na zásuvce v pokoji. Jelikož máme doma opravdu nanic elektřinu tak jen při zapojení do zásuvky a zapnutí zapínače na zdroji to vyhodilo pojistky. Nevím jestli je to správně, že ještě před spuštěním PC má takový odběr. Každopádně jsem to šel vyzkoušet vedle do koupelny na zásuvku, která vydrží víc, jelikož je nějak samostatná jen pro pračku (a pračka by měla mít větší odběr). Nejdřívě jsem vyzkoušel PC samostatně a vše běželo. Poté jsem vzal prodlužovačku a šel to vyzkoušet s monitorem. Vše běželo OK. Bylo už pozdě, tak jsem šel spát že budu pokračovat další den. Další den jsem si sehnal dlouho prodlužku a zkusil to zapnout, opakoval se scenář ze při zapnutí zapínače na zdroji spadli pojistky (předpokládám že to bylo prodlužkou. Poté jsem vzal dvě kratší prodlužky (nepoužil jsem tu z minulého dne, jelikoz byla moc krátká) zapojené do sebe (což by zřejmě kámen úrazu) PC sem zapojil, zapnu vypínač na zdroji a vše OK. Tak jsem šel zapojit monitor (který byl v zásuvce, někteří tvrdí že je to chýba, někteří tvrdí že je to v pořádku).. ještě je důležité zmínit že grafika nemá VGA vstup a já jsem to zkoušel ještě na starém monitoru jelikož nový má být až v pondělí, tudíž jsem použil DVI-I redukci na VGA která byla u grafické karty. A při kontaktu VGA od minotoru na VGA u grafiky skočila jiskra, vyhodilo to jistič a konektory opálený. Tak jsem to vyzkoušel jen s jednou prodlužkou, monitor jsem si zapojil předem a při zapojování PC do zásuvky prodlužky se zablesklo v zasuvce a jističe dole (na zdroji byl vypínač vypnutý!!!). Tohle jsem znovu vyzkoušel bez prodlužky, přímo do zásuvky. Opět, záblesk v zásuvce a nic. Šel jsem tedy vyzkoušet tu redukci DVI-I na VGA na starém PC. Použil jsem stejný postup a napájecí kabel z nového PC. Opět záblesk a jističe dole. Usoudil jsem, že redukce je odpálená a jel jsem koupit novou. Zkoušel jsem to s novou a bum opět jističe dole. Vyměnil jsem kabel ke zdroji a najednou všechno ok. Tak jsem to šel vyzkoušet u nového PC s novou redukcí a novým kabelem. A opět při zapojování do zásuvky záblesk a jističe. Při každém zapojování byl na zdroji vypnutý vypínač. Opravdu si s tím nevím rady, jiný monitor jsem nezkoušel, přijde až v pondělí a jiný nemám. A důležité je, že jakmile připojím PC BEZ monitoru, jen samostatně do zásuvky a pustím tak běží. Nevím jestli je vše ok, ale větráky se točí, grafika svítí. Co jsem se ptal i lidí, kteří pracují s PC tak se s tímto ještě nikdo nesetkal. Budu rád za každý názor co bych měl dělat nebo co by to mělo způsobovat. Děkuji.

PS: jednoduše řečeno.. jakmile je připojen monitor do PC, záblesk v zásuvce (monitor mam v jiné zásuvce) neni ani zapnutý zdroj, prostě jakmile je připojen konektor od monitoru do PC tak BUM, jakmile neni PC běží. A monitor mi na notebooku běží v pohodě.
Naposledy upravil HudaKuba dne 8. 11. 2015 13:47, celkově upraveno 1
HudaKuba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubokubo76 8. 11. 2015 13:43

Aký máš zdroj? Aký LCD? VGA/DVI sa zapája pri vypnutom PC, optimálne aj vypínačom na zdroji. Nemáš dosku spojenú s case? Prekontroluj čo sa dá. Ak sa Ti chce, rozober a pospájaj to mimo case
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod HudaKuba 8. 11. 2015 13:58

Zdroj: CoolerMaster V550S 550W.
Monitor: http://lcd-monitory.heureka.cz/acer-v193/ (nechci ho pouzivat, jen jsem to chtěl s ním vyzkoušet jelikož nový monitor bude v pondělí, tak zatim na tomhle si všechno nainstalovat)
deska spojená těžko, všechno fungovalo až k tomu výboji.
Docela se bojim to dál zkoušet abych neodpálil něco (pokud už něco odpálený něco neni což je docela pravděpodobný)
HudaKuba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 11. 2015 14:12

Nechejte si ty rozvody spravit, než to někoho zabije.

Připadá mi, že máte v některé zásuvce přerušený nulák a monitor se ti uzemňuje přes VGA kabe a počítač (na vině bývají často neudržované hliníkové rozvody, pod nějakým šroubkem v zásuvce/rozvodné krabici hliníkový drát snadno ztratí kontakt).

HudaKuba píše:(monitor mam v jiné zásuvce)
Zapojení počítače a monitoru do jedné zásuvky by mohlo situaci změnit - buď to začne fungovat, nebo se z počítače stane varianta elektrického křesla :D .

HudaKuba píše: A monitor mi na notebooku běží v pohodě.
Protože laptop často nemá uzemněný zdroj, tedy se možná neuzavírá nějaká proudová smyčka přes zemnicí kolík. Zejména pokud máte proudové chrániče a třívodičové rozvody, stačí malý proud kolíkem na shození chrániče.
vladimir
Expert

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor