Problém s PC?

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wallysz 17. 12. 2015 18:36

Zdravím, nevěděl jsem kam napsat tento topic. Tak snad jsem vybral správné vlákno. Chtěl bych se poradit co to může být.

PC sestava je HP Pro 3010 MT (Intel COre 2 Quad Q8400, 2GB RAM, 320GB) Vím, žádná hitparáda to není. Není tam original zdroj, kupoval jsem do toho Seasonic S12II-520 520W. A grafickou kartu jsem daval dedikovanou AMD radeon HD6850 od Sapphire.

Teď k problému. Zapnu PC a nic do monitoru nejde, žádnej signál. Větráky jedou dioda na tlačítku nesvítí. Nejprve mě napadlo, že asi grafika. Tak jsem jí vyndal a jel vyzkoušet ke kamarádovi do lepší sestavy. Grafika normálně fungovala. Tak jsem přemýšlel co dál. Vytáhl jsem starou ATI
4650 která nepotřebuje externí napájení. A co se nestalo PC naběhl. Říkám nejspíše zdroj. Jenomže před měsícem mi to nedalo a dal jsem zpět svojí HD6870 a PC naběhl také. Jenomže to fungovalo necelé 4 týdny a už zase nenaběhl. Teď po nějaké době zase dva dny po sobě naběhl, dnes už ale ne. Napadlo mě jestli to nemůže být deskou? Zdá se mi divné, že by zdroj vydržel jeden čas krmit grafiku a pak zase ne. Takhle aby se to střídalo? Tak bych poprosil o radu.

Ještě dodám, že jsem objednal nový hardware viz odkaz: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2UAK012PBW012N00011HIW012D4601

Teď mě ještě zajímá co musím dokoupit. Jestli je to zdrojem, nebo nakonec vadnou GK?
wallysz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 12. 2015 18:55

Presunuto do spravne sekce.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wallysz 17. 12. 2015 19:02

Děkuji moc. Nevšiml jsem si této sekce :)

-- 17. 12. 2015 19:33 --

KineCZek píše:Presunuto do spravne sekce.


Vy by jste nebyl schopen mi poradit? :)
wallysz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 12. 2015 07:26

Stress test a sledovat teploty, tzn.: OCCT + FurMark + HW Info, po dobu alespoň 8h.

Pokud to při tom spadne - nejspíš se jedná o zdroj.

Vyzkoušet jiný zdroj:
Pomohlo - ano zdroj je kaput, reklamace.
Nepomohlo - napiš budeme řešit dále, ale nejspíš bude odpálená deska, konkrétně SouthBridge (chlazená, ale bídně) a nebo napájecí kaskáda CPU (nechlazená).
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 12. 2015 08:18

wallysz píše:PC sestava je HP Pro 3010 MT (Intel COre 2 Quad Q8400, 2GB RAM, 320GB)

Fatální chyby admina:
wallysz píše: grafickou kartu jsem daval dedikovanou AMD radeon HD6850 od Sapphire

Značková WKS není stavebnice! :roll:

Co s tím?
1) Vrať zpět původní hw konfiguraci = vyhoď VGA.
2) Jezdi na tomhle dynosaurovi, dokud běhá.
Pak mu dopřej zasloužený odpočinek ve sběrném dvoře.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wallysz 18. 12. 2015 20:05

Python.p píše:Stress test a sledovat teploty, tzn.: OCCT + FurMark + HW Info, po dobu alespoň 8h.

Pokud to při tom spadne - nejspíš se jedná o zdroj.

Vyzkoušet jiný zdroj:
Pomohlo - ano zdroj je kaput, reklamace.
Nepomohlo - napiš budeme řešit dále, ale nejspíš bude odpálená deska, konkrétně SouthBridge (chlazená, ale bídně) a nebo napájecí kaskáda CPU (nechlazená).


Rád bych ale nezapne se ani obrazovka jen se po zapnutí spustí větráky a toť vše.


Milanr1 píše:
wallysz píše:PC sestava je HP Pro 3010 MT (Intel COre 2 Quad Q8400, 2GB RAM, 320GB)

Fatální chyby admina:
wallysz píše: grafickou kartu jsem daval dedikovanou AMD radeon HD6850 od Sapphire

Značková WKS není stavebnice! :roll:

Co s tím?
1) Vrať zpět původní hw konfiguraci = vyhoď VGA.
2) Jezdi na tomhle dynosaurovi, dokud běhá.
Pak mu dopřej zasloužený odpočinek ve sběrném dvoře.


Jo vím Milane, že to není stavebnice. Dřív jako student jsem si nemohl koupit celé PC, za peníze z brigád. Teď už normálně pracuji a budu to měnit za to co jsem postoval v prvním příspěvku. Jen mě teď zajímá jestli budu muset kupovat zdroj nebo ne. Asi jediná možnost je počkat do pondělí. To mi příjdou nové komponenty. U kterých mohu ten zdroj vyzkoušet.
wallysz
Junior

Odeslat příspěvekod wallysz 24. 12. 2015 00:14

Tak mi přišel novej PC a zdroj funguje bez problémů. Starý nechám dosloužit jak zde psal Milan. Díky za reakce.
wallysz
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 24. 12. 2015 10:32

cos koupil?
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků