Grafická karta na nové sestavě

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Blistr 24. 1. 2016 11:29

Ahoj,
mám nově koupené PC sestavené z těchto komponent (viz link níže) a narazil jsem na problém, který bude pravděpodobně spojen s grafickou kartou.

Komponenty: http://www.czc.cz/fstljk33lagmn86pl2f2giecbc/seznam

Po sestavení a zapnutí PC vypadalo vše vpořádku - v BIOSu bylo vidět všechny zapojené komponenty, OS se vpořádku nabootovat a nainstaloval, ovladače základní desky a grafické karty nainstalovány. Po základní konfiguraci jsem nainstaloval nového Zaklínače a po spuštění hry se PC vypnul, po opětovném stisknutí poweru PC nereagovalo (když jsem koukl do casu tak bylo vidět, že po stisknutí poweru problikne logo MSI na gr. kartě a ventilátory v PC se trochu pootočí, ale tím to končí). Po chvilce testování jsem zjistil, že při odpojení (6 a 8 pinovým konektor na společném kabelu k PSU) gr. karty od napájení se PC spustí.

Nějaké rady jak postupovat a čím to může být?
Blistr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spejbl007 24. 1. 2016 11:44

Řekl bych, že na vině bude zdroj.
spejbl007
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 24. 1. 2016 11:46

Standardne otestovat PSU, zkusit jine PSU i GPU. Ale z toho co popisujes nezvlada PSU. Nove nebo stare, CX nejsou nic moc a robit se muze cokoliv.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blistr 24. 1. 2016 11:53

Můžu otestovat zapojení GPU do druhého PC ale mám tam jen 1x 6pin konektor (s redukcí můžu upravit na 8pin). Otázka zní stačil by kartě jen ten 1 8pin?
Blistr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 1. 2016 12:06

Nestacil. Proc jinak myslis, ze am dva? Na paradu tezko... :oboze
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 1. 2016 12:35

Co kdyby náhodou, nebo proč tam je? :D
:lol:
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blistr 24. 1. 2016 12:42

Tak i v manuálu výrobce je "Connect to 6/8-pin power connectors(if any)" to na mě působí spíš jako OR než AND, proto se ptám, ten sakrkasmus není třeba.
Blistr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 24. 1. 2016 12:54

To souvisi s PSU 6+6 (redukce 6 > 8).
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 1. 2016 12:56

Ten manual je JEDNA VERZE pro vsechny karty. Treba i pro 750, ktera nema zadny (proto if any). A connectorS = jasne mnozne cislo, if any ... na karte jsou.

Staci pouzivat tu chlupatou vec na krku i jinak, nez jako zkraslovadlo selfie and/or poklop proti desti.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blistr 24. 1. 2016 13:03

Vyzkoušel jsem připojení GPU GTX-460 z druhého PC a ta jede vpořádku.
Blistr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 1. 2016 13:08

Potom zkus svou kartu v jinem PC (klidne i se svym zdrojem) a pokud nepojede, mas vinika.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blistr 24. 1. 2016 14:39

Tak vyzkoušeno GTX-970 si na jiném PC neškrtne úplně stejným způsobem jako na mém PC. Je tedy možné vyloučit, že problém je ve zdroji? Např. že by ji neutáhl (což mi přijde divné, když předtím chvilku fungovala) a jít reklamovat GPU?
Blistr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 24. 1. 2016 18:10

distanční sloupky byly?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blistr 24. 1. 2016 20:01

jistě
Blistr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků