Úprava staré sestavy a spolupráce nového hardwaru

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Robostroj 26. 6. 2016 12:17

Dobrý den,
prosím Vás jestli by jste se mohli podívat na HW mého starého PC.

CPU AMD Phenom II X4 965 Black Edition, AM3, BOX 1
COOLER Arctic Cooling Freezer 13
MB ASUS M5A97 R2.0, AM3+, AMD970, DDR3, ATX 1 1
CASE CoolerMaster Elite 370, ATX, black, bez zdroje 1
Zdroj CORSAIR CX Builder Series, 80+ Bronze, 500W 1
RAM CRUCIAL 2x4GB DDR3 1600MHz CL8, Ballistix Tactical 1
HDD SSD Kingston V300, SATA III, 2,5", 60GB 1 1
DVD-R/+R Samsung SH-224BB, SATA, černá, bulk 1
VGA ATI Sapphire HD7850, 1GB DDR5, PCI-e 1
HDD Seagate Barracuda 7200.14, 3,5" SATA III, 64MB - 1TB 1
COOLER Arctic Fan F12 PWM

Rád bych do svého PC investoval nějaké peníze a našel jsem na internetu, že vyjde nová grafická karta od AMD Radeonu r 480 8 GB. Zároveň při tomto vylepšení PC bych rád pořídil nový procesor. Podle benchmarku jsem našel tento procesor "AMD Vishera FX-9370".

Jelikož nejsem v tomto oboru moc zdatný, rád bych Vás požádal o radu, jestli si myslíte, že toto vylepšení je rozumné a jestli tato grafická karta a procesor budou spolu dobře "vycházet". Také jsem narazil na články, kde doporučují k tomuto procesoru vodní chlazení. Myslíte si, že chlazení uvedené v této sestavě bude stačit na zmíněný nový procesor? Popřípadě, kdyby jste doporučili jiný procesor, mohli by jste mi říci zda je potřeba vylepšit chlazení procesoru nebo stačí to, které mám.

Předem Vám děkuji za rady, ochotu a Váš čas.
Robostroj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 6. 2016 12:26

fx-9370 se za těch 6500Kč nevyplatí. Nehledě na to, že je to dost žravý procesor, který by ti utavil desku (to jako fakt, pasuje pouze do některých TOP AM3+ desek)

Takže když už nový CPU a hned teď, tak FX-8320E, osadit nějakým lepším chladičem a trošku ten procesor přetaktovat.

A nebo se na to vyprdnout, nechat tam toho Phenoma a až vyjde nová AMD platforma AM4 se ZEN procesory, tak rozbít prasátko ... vzít desku, CPU i paměti (DDR4)
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robostroj 26. 6. 2016 16:48

Děkuji Vám za odpověď. O nové základní desce jsem také uvažoval, jen jsem si nebyl jist, zda se to vyplatí. Takže myslíte, že bude lepší počkat na novou řadu procesorů a rovnou s tím i pořídit procesor?
Myslíte si, že se vyplatí koupit grafickou kartu AMD Radeon r 480? Vím, že tato karta ještě nevyšla, ale podle článků co jsem našel vypadá velice zajímavě a zároveň otázka s touto grafickou kartou spojena, zda do budoucna nebude vadit změna základní desky (kontaktky a zapojení).

Děkuji Vám za Vaši předešlou odpověď
Robostroj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 6. 2016 20:42

A mas to jen na hrani, nebo i na nejakou rozumnou praci?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 6. 2016 21:16

Starší, ale stále slušná WKS, kromě zbytečného herního VGA:
Robostroj píše:VGA ATI Sapphire HD7850

Stačí libovolný profi VGA, např. Matrox.
K čemu potřebuješ osmijádrový CPU místo čtyřjádrového?
Používáš nějaký sw, který využije stávající CPU na 100 %?
Hoď sem příslušnou ukázku s využitím CPU, např. z Task Manageru pomocí SnippingTool.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robostroj 28. 6. 2016 14:56

Počítač mám především na hry. (Odpověď pro KineCZek)

A bohužel moc tomu co píše Milanr1 nerozumím. Můj procesor během běžného používání je využit na 40-60% pomocí sledování výkonu ve správci úloh (při spouštení různě náročný programů). Procesor, který jsem uvedl, jako možnou náhradu jsem našel pomocí benchmarku a zohledňoval jsem především cena/výkon s tím, že do své základní desky nemohu dát procesory od Intelu.

Grafické karty od Matroxu bohužel také vůbec neznám. Koukal jsem především na běžné karty od AMD nebo NVIDIA. Což neznamená, že se zajímám pouze o tyto výrobce a nechám si klidně doporučit něco od Vás.

Každopádně děkuji za Váš zájem a doporučení.
Robostroj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 28. 6. 2016 15:36

Milanovi casto nerozumi vic lidi, z toho si nic nedelej. Chyba neni na tvem prijimaci. :)

Nicmene, kdyz odmyslim ty nesmyslne kydy ohledne VGA, tak ma tady zcela odpovidajici reakci: Proc chces ten procesor menit, kdyz ho ani ted ocividne naplno nevyuzivas? Cemu chces presne pomoci?
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod krysta 28. 6. 2016 16:10

Pokud to máš na hraní, tak cokoli mimo řadu GTX (NVIDA)) a R9 (AMD) tě aktuálně nic nezajímá, ale počkal bych až budou skladem nové radeony a z těch vybral.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 28. 6. 2016 16:38

Neboj,Milanovi nerozumí ve spousta případech dost lidí. Zítra jdou do prodeje referenční modely 480ek,uvidíme alespoň ceny. Momentálně jít do R9 3xx nebo GTX 9xx je trošku blbost, (za předpokladu že jsi ochotný počkat než půjdou na trh nereferenční modely). A ještě jedna otázka,rozpočet?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Robostroj 28. 6. 2016 17:46

Dobrý den všem.
Děkuji Vám za reakce a názory.
Procesor jsem chtěl vyměnit, protože jsem si myslel, že začíná být slabší a starší a chtělo by to výměnu. Na Radeon 480 si rád počkám sledoval jsem články a zaujali mne výsledky hodnocení. Rozpočet na grafickou kartu a procesor jsem plánoval kolem 12 000 záleželo by na jednotlivých komponentech (zas nemusím mít vyloženě grafickou kartu za 10k). Po prvním reakci od eLzyx začínám uvažovat o změně základní desky a počkáním si na zmíněné nové procesory. Čímž počítám, že by se rozpočet musel zvýšit.

Celkově by mi nyní stačilo říci, zda se vyplatí počkat na nové řadi procesorů a základních desek a prozatím si pořídit pouze grafickou kartu (např. tu Radeon 480 8GB) nebo rovnou si pořídit komplet i s procesorem.

Předem Vám děkuji za rady a zájem mi pomoci :)
Robostroj
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron