VGA led dioda při bootování a monitor bez signálu

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mithril1991 28. 12. 2017 17:58

Zdravím!

Již několik dnů řeším problémy s bratrovým PC. Psal jsem i na poradnu zive.cz, ale (prozatím) bez odpovědi.
Co je za problém.
Při bootování PC se rozsvítí LED VGA červeně a dlouze (asi na 3-5 vteřin) a monitor z grafické karty nedostává signál a je černý. Systém se jinak normálně nabootuje (zvuk systému, klávesové zkratky atp.)
Když vypojím grafickou kartu a jedu pouze z integrované grafiky, systém i monitor najede normálně. Dokonce přes integrovanou grafiku fungují i hry (asi tak jak jít na integrované můžou).
Grafickou kartu vyzkoušel můj kamarád v jiné sestavě, a jemu šlapala výborně.
RAM jsem pro jistotu přesouval do různých slotů, beze změny. Navíc systém bez grafiky šlape.
Mezi nedávné hardwarové změny patřila koupě nového SSD disku Samsung 960EVO a chladič na CPU (Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2). Při instalaci jsem si dával sakra pozor, abych nic nepoškodil, či nezkratoval, byť jen statickou elektřinou.
Zkoušel jsem i resetovat CMOS. Problémy nastaly až po koupi SSD, ale ze dne na den, kdy systém fungoval asi 2 týdny v kuse a najednou nic.

Mám podezření na vadný PCI-E slot nebo jiný problém s mobo. Co ještě můžu otestovat a jak, než to začnu řešit reklamací desky?
Může to být i zdrojem? Sestava je pouze 1rok a cca 2 měsíce stará, tak za tu dobu by snad zdroj tak nedegradoval, aby to neutáhl, ne?


PC Sestava:
Zdroj Zalman ZM600 GSII
MOBO: MSI Z170A G43 plus (MS-7970)
RAM: Savage DDR4, single 8gb
HDD: 500 GB Western digital a 500GB Samsung
SSD: Sasmung 960EVO 500GB
CPU: Intel i5 6600K
GPU: MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming

Děkuju vám mockrát za váš čas. Moc si toho cením
Mithril1991
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pohodar23 28. 12. 2017 18:18

To EVO je do M.2? Update BIOSu na poslední verzi proběhl?
pohodar23
Junior

Odeslat příspěvekod Mithril1991 28. 12. 2017 19:18

Ano, EVO je NVMe do M2. Flashnul jsem BIOS a všechno cca ty dva týdny funguje.

Momentálně je PC napojený přes integrovanou grafiku a prakticky vše funguje, jak má, kromě té GPU. V momentě, kdy zapojím i GPU, začne svítit ona VGA dioda.
Mithril1991
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 12. 2017 00:00

Zkus jinou grafiku ve svém PC, pokud vše pojede, tak tím vyloučíš chybu desky. V takovém případě bych pak podezříval zdroj.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 31. 12. 2017 17:26

Předpokládám, že máš zapojeno do GPU- Napájecí konektory: 1x 6+8pin PCIe.
V Bios/Uefi GPU na PCIe vybrána jako první?
Pokud odlehčíš zdroj, vyndáš M.2 disk a napájení z ostatních HDD (případně i bez nového ventilátoru chladiče), a zkusíš bootovat s GPU (jasně, bez systému jen do Bios výpisu), také žádný obraz?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Mithril1991 7. 1. 2018 13:51

Tak problém je vyřešen. Byl to špatný kabel od zdroje.
Od zdroje vedl jeden menší, asi 10cm dlouhý "extender" z 6pin na 8pin, který jsme používali, aby se nám kabely líp zapojovaly do GPU. Po zapojení bez tohoto extenderu GPU jede, stabilně, bez nějakých problémů.
Otec je elektrikář a když ten kabel zkoušel, říkal že je mrtvý, že jsou špatné konektory.
Díky za konzultace!
Mithril1991
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků