PUBG - Anti-Cheat BattlEye začal blokovat SpeedFan

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vuLva 10. 6. 2018 22:07

Ahoj,

info pro ty, co používají SpeedFan a hrají PUBG. Anti-Cheat BattlEye ho začal blokovat, takže ihned po spuštění hry vám zamrzne celá regulace, což je dost zásadní problém, když máte na grafice aftermarket chlazení. Pomůže až restart PC.

Jedná se nejspíše jen o hry s tímto Anti-Cheatem. Vše ostatní mi jede bez problému.

Viz. FAQ
https://www.battleye.com/support/faq/

RAIn.png


Co k tomu říct... Pokud ví někdo jak tohle vyřešit, tak by mi to opravdu pomohlo a nejen mě.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 6. 2018 22:09

Staci si manualne nastavit procenta ventilatoru case, cpu a gpu na hodnoty ktere to ma pri vysoke zatezi (zjistis jednoduse tak, ze vypnes auto, nastavis vsude 100, zapnes auto a asi po cca vterine vse ze 100 preskoci na zatezove hodnoty, kde to asi 2s zustane a pak zpomali na klidovy rezim. Staci ve vhodnou chvili "AUTO" vypnout, tim tedy nechat zatezove otacky, vypnout Speedfan a jit hrat PUBG. (Nebo muzes nechat treba i 100% na vsechny ventilatory a SF vypnout - fakt zustanou jet 100%. Dal uz je to stejne, spustis PUBG a hrajes s nizkymi teplotami a bez obav o spaleni cehokoliv v PC.

Po vypnuti PUBG staci restartovat pocitac a ve SpeedFanu opet zapnout autoregulaci.

Toto je 100% funkcni reseni. Nejspise jedine funkcni do doby, nez se nad sebou vyvojari te ochrany zamysli.


Můžeš vyzkoušet Argus.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 10. 6. 2018 22:20

Díky, zítra vyzkouším. Zatím jsem to řešil zvednutím otáček přes bios pro jistotu.

Tím Argusem myslíš toto?

http://argus.tcp4me.com/
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 6. 2018 22:35

https://www.argotronic.com/

Placený. Zkušební verzi to má, ovšem nemá to tak dobré možnosti jako sf.

Může fungovat s deskami, kde sf ne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 11. 6. 2018 07:25

Vyzkouším. Vypadá to docela schopně.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod Sion.1 17. 6. 2018 12:35

Ahoj, už jsem hledal a sepisoval téma proč mi blbne SF po startu windows a narazil na toto téma s BattlEye u PUBG. tak jsem koukl na steam a zjistil ze ARK to má taky a hned po spuštění hry mi hlásí SF bludy. Následný restart PC rozhodí SF natolik, že vidím jen teploty GPU a musím ho reinstalovat.

Zkusím taky Arguse. dík
Siemens C35i -> SE K700i -> Nokia 5610 XM + N78
Sion.1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 17. 6. 2018 19:05

Já toho Arguse zatím používám, funguje to, ale funkce navíc co má SpeedFan mi začínají čím dál víc chybět.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 6. 2018 19:14

Přesně.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misko256 21. 6. 2018 09:37

Mam podobny problem s BattlEye a Fortnitom.

Pouzivam KineCZek-ov postup (diky).
KineCZek píše:Po vypnuti PUBG staci restartovat pocitac a ve SpeedFanu opet zapnout autoregulaci.


Nie je potrebne restartovat pocitac, staci restartovat driver (service?) speedfanu. Mam na to bat, ktory spustim vzdy po dohrati.

Kód: Vybrat vše
Taskkill /IM speedfan.exe /F
sc stop speedfan
sc start speedfan
start "speedfan" "C:\Program Files (x86)\SpeedFan\speedfan.exe"


Takto to boli ovela menej, ale serie ma to riadne..

btw niekto "zo speedfanu" to uz riesi http://www.bugtrack.almico.com/view.php?id=2690
misko256
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 6. 2018 10:39

Ono dokonce lze mit dva speedfany, v jednom presne dane zatezove otacky a ceou hru spoustet cca

ukonci puvodni speedfan
zapni kopii s otackami navolenymi na presne dane hodnoty
ukonci kopii (tim zustanou zatezove otacky)
zapni hru
(a po ukonceni hry)nahod puvodni SF

Tzn Ty jako uzivatel hry nemusis pocitit zadnou zmenu, jen kliknes na zastupce jako vzdycky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kosnar01 24. 6. 2018 12:05

Mne pubg bohuzel pada i po navodu.
Jedine, co mi pomaha, je oddinstalovat speedfan, restartovat pc a pak lze hrat bez problemu. Vetraky se mi take roztaci dle zateze, teploty dle msi afterburneru jsou po dobu hrani jako se speedfanem.

Ptam se tedy, je vubec nutne mit speedfan? Nerad bych, aby se mi nejak prehrivalo pc apod, ale jak rikam, dle afterburneru jsou teploty behem hrani v pohode, tzn gpu kolem 70 st. Diky
Kosnar01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 6. 2018 12:16

Tady je nutno rozlisovat, kdo ma a kdo nema aftermarket chlazeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků