Zamrzání počítače

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Aseras 18. 1. 2014 09:40

Dobrý den, mám problém s počítačem. Někdy jede hodinu a pak zamrzne, jindy zamrzne po 10 minutách. Děje se tak u všech možných programů (prohlížení na intenetu, antivirový sken, psaní v texťáku), her, videí ale i po delší době nečinnosti počítače. S myší jde hýbat, počítač pořád stejně "hučí", ale pomůže jen restart. Zkusil jsem už všechno co mě napadlo, ale nepomohlo nic.

Počítač má přibližně 4-5 let. Před 2 lety byl vyměněn zdroj (bouřka)- je to jeden z XILENCE,red wings (SPS-XP480.(12)R3-SPS-XP580.(12)R3).
Zlobí poslední půl rok, ale pokaždé ho nějakým zázrakem opravíme. Plánujeme s ním jít do servisu, ale teď jej ještě alespoň měsíc potřebuji a náhradu nemám, tak bych byl rád za nějaký nápad co s tím.

Obrázek

Ovladače všechny aktualizované.
Teploty podle mě v normě. Obrázek - v klidu, při zátěži se zvýší maximálně o 10 a grafika na 70. Byly doby kdy grafika lítala k 90.
Memtest se mi nedaří udělat. Mám ho již na 4 CD, ale ani z jednoho ho to nerozjede. Ramky jsem testoval každou zvlášť a jedou obě pěkně.

Děkuji, jestli mám něco doplnit- napište.



edit: přidány screeny z prohlížeče událostí
Obrázek

Obrázek - předpokládám že tohle je ten restart

Obrázek - a tohle je něco podivného
Aseras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 9. 2014 14:23

Ten zdroj, děláš si pr.dell?
Ihned vyměnit! S největší pravděpodobností může být viníkem problému.

Menší poučka:
Nekvalitním zdrojem si zaděláváš na:
- požár, nejenom počítače, ale i celého bytu
- usmažení komponent (doslova)
- softwarové chyby (zmíněné zamrzávání, BSoD, ...)

Vyhýbej se zdrojům od:
- LC Power
- Evolve / Evolveo
- Fortron
- Eurocase
- ColorSit
- Xilence
- a mnoho dalších...
Doporučuji pročíst: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=938&t=1219176&p=10283733#p10283733
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků