NTB Lenovo G580 a ovladač bluetooth

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nigi 2. 8. 2013 23:08

Instaloval jsem Win 7HP na ntb lenovo G580, na stránkách lenova jsem stáhnul a nainstaloval veškeré ovladače, až na jeden. Ovladač bluetooth nejde nainstalovat, vždy se objeví hláška, že není přítomen bluetooth hardware. Přitom ve specifikacích k tomuto modelu uveden je, dokonce při stisknutí kombinace fn+F5 se objeví přepínač wi-fi a bluetooth. Jenže ovladač se prostě odmítá nainstalovat. Nevíte prosím někdo co s tím?
nigi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redmond 2. 8. 2013 23:57

Jedine co mi napada je, ze instalujes drivre k inemu BT. Aky BT obsahuje notebook a aky driver instalujes?
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nigi 3. 8. 2013 09:00

To právě nevím jak zjistit, musím asi stáhnout nějaký soft na detailní info o HW, protože všude ve specifikacích (i na stránkách lenova) je jen stroze uvedeno "bluetooth 4.0". Ve správci zařízení ho nevidím, ani jako otazník. Ovladače jsem stahnul z ofic. stránek podpory, nainstaloval jsem odtud bez problémů vše. K bluetooth tam byly dvě verze (je více variant G580), ale ani jednu to vzít nechtělo. Na webu jsem narazil (myslím to byla heuréka) na stejný problém jak mám, ale vyřešený nebyl. Zkusím ještě pohledat a asi pak volat na nějakou tel. podporu Lenova, jestli teda nějakou mají.
nigi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redmond 3. 8. 2013 10:39

Na aktualnych notebookoch to suvisi s wifi modulom, lebo teraz sa pouzivaju kombo moduly - teda wifi s integrovanym BT. Starsie notebooky mali samostatny BT modul.
Mozno tam bude Atheros/Qualcom chipset, tie Lenova co mi presli rukami ich mali.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nigi 3. 8. 2013 12:37

Díky za radu, tam bude možná zakopaný pes... byly tam tři různé ovladače pro wi-fi, já instaloval první a wi-fi se rozjela, tak jsem ty další už neřešil a to byla možná chyba. Zkusím.
nigi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redmond 3. 8. 2013 15:26

na stranke maju iba jeden typ driverov pre BT, tak ze to skor vypada na vypnute zariadenie. Cez tu klavesovu skratku ho budes muset najprv zapnut a potom instalovat drivre.

Kód: Vybrat vše
Bluetooth Driver (CyberTan/Broadcom, Liteon/Broadcom, Liteon/Atheros) for Windows 7 (32-bit, 64-bit) - Lenovo G480 (2184, 20149), G580 (2189, 20150), G780 ... Learn more

Version
: 6.5.1.3200/7.4.0.135

Windows 7 32bit
Windows 7 64-bit

09 Apr 2013
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nigi 4. 8. 2013 09:33

Ano, přesně tento se tam pokouším dostat. Bluetooth je zapnuté (přes. kláv. zkratku), zkoušel jsem instalaci ve vypnutém i zapnutém stavu a nic :-( také jsem zkoušel instalaci těch wi-fi ovladačů, nejprve jsem odebral ten původní, pak tam instaloval nějaký intel. V průběhu instalace se tam objevilo na chvilku okno, kde bylo bluetooth zmíněno, myslel jsem že mám vyhráno, ale bohužel, ani pak nic. Takže jsem zpět nainstaloval ten wi-fi, co šel. Už si nevím rady, vypadá to asi na chybu hardwaru. Myslel jsem, jestli není verze G580 bez BT, ale žádné takové info jsem nenašel, ve všech shopech i tam kde jsem ho kupoval (kasa) je BT ve specifikacích uvedeno, stejně tak na Lenovo stránkách.
nigi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 8. 2013 21:19

Pokud nejsou ve správci zařízení žádné otazníky/vykřičníky, pak:
- BT modul v notebooku není,
- BT modul není povolený (HW přepínač nebo například v BIOS),
- BT modul je již správně nainstalovaný.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ShippeR 21. 11. 2017 23:27

Jako majitel notebooku G580 jsem to rozlouskl svépomocí, když první odkaz na Google nefungoval. NTB v sobě má Atheros AR3012 Bluetooth 4.0 + HS, ovladač od výrobce mi dával při pokusu o instalaci chybové okno jak tu někdo popisoval.
Po stažení ovladače a první klikačce Next next se vám rozbalil na disku instalační soubor. Je tam jeden kořenový, co má rozeznat jestli se má následně instalovat ovladač k HW Atheros nebo Broadcom. Vy jen musíte ručně spustit instalačku pro Atheros a pak už bez chybového okénka, po restartu, vše funguje.

Cesta k instalátoru C:\drivers\Bluetooth Driver\Atheros\7.4.0.135\setup.exe

Tak snad rada pomohla :-D
ShippeR
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků