nový ntb problém s videem

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fildas30 15. 7. 2018 01:21

Zdravím, zkusím sem napsat protože už jsem v koncích. Mám na jaře koupený ntb HP s pamětí 1 tb, 8 ram, grafika radeon, jde o to že vlastně od začátku se na něm sekají videa pouštěná z netu, nejčastěji používám youtube, ale stává se to i jinde. Pustím video, zvuk jede normálně, ale obraz se co chvíli trhá, zamrzne, pak skočí a jede dál, a pořád tak dokola. Je to příšerné když na tom mám něco sledovat, pustit si na tom film je katastrofa. Na první reklamaci to z prodejny poslali na servis, tam nic neudělali ani nezjistili. Na druhé reklamaci si to nechali na prodejně,nechal jsem jim tam uložené videa z mobilu s tím co to dělá, obnovili akorát systém, a jakmile jsem to měl zpátky doma, problém se postupně vrátil. Udělal jsem znova další tovarní nastavení, pár dnu dobrý,a ted zas hrůza. Nemíním skákat každý den kolem krámu aby vůbec fungoval, a nevím už jak si mám dál prosazovat tu reklamaci, nejraději bych jej uplně vrátil. Poradte něco, nějaký tip jak to video zlepšit, nebo to znova reklamovat? mám přece nárok to vrátit když to nefunguje jak má ne?
Fildas30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 15. 7. 2018 06:34

Pokud je to po továrním nastavení dobrý, tak máš asi něčím zpomalený systém... co instaluješ?
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 7. 2018 09:07

Evidentne to necim "rozesiras". Ted zjistit, cim..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 15. 7. 2018 09:36

popripade nahraj tie videa ako sa to seka na youtube a ukaz nam to.
Pusti HWmonitor a ukaz teploty systemu.
nenapisal si o aky presny model notebooku sa jedna.
Seka to aj pri videach prehravanych z HDD?? Alebo iba videa v browseri stahovane cez internet?
Skus dedikovanu grafiku vypnut v BIOSe, aby system videl iba procesorovu grafiku.
Skus spustit Live Ubuntu a skus to tam.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Fildas30 15. 7. 2018 10:55

Windows 10 home, procesor AMD a9-9420 radeon r5, 3,00 GHz, 64 bit, 8 GB ram, video zkusím nějaké nahrát. Já už sem ten ntb záměrně nechal prázdný, mám tu jen Avast, a občas si právě něco pustím z netu, nechápu co by to mělo zpomalovat, když už byl windows několikrát přeinstalovaný znova. Už mi někdo radil dát raději 7ky. Sekají se jakékoliv videa z netu, videa co jsem měl předtím na disku byly o chlup lepší, internetové připojení je dobré, zkoušel jsem na více wifinách. Omlouvám se ptám se jak blbec, nejsem moc přes počítače, takže hodně pokročilejších postupů je mi neznámých. Na prodejně mi s tím nijak nepomohli, nejradši bych se tohohle zbavil a koupil si jiný. Zapoměl jsem dodat, že na videích na netu občas naskočí zelený průhledný pruh, a rozhodí se komplet barvy, je to pak nekoukatelné. Toto se stává občas, pár dnů nic a pak pořád, taky od novoty.
Fildas30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1rty 15. 7. 2018 11:50

Odpovedz na vsetky otazky:
1. Zacal sa tento problem prejavovat po nainstalovani Avastu?
2. Vies ako v BIOSe vypnut dedikovanu graficku kartu?
3. Vies vytvorit LiveUSB s Ubuntu?
4. Postrehol si aj ine chyby v grafike, alebo v samotnom chode notebooku okrem problemu s videom? (pomale nacitavanie windowsu, zamrzanie, zeleny pruh aj ked neprehravas ziadne video.. )
5. Mas nainstalovane nejake hry, funguju v pohode?
6. Vies vytvorit USB s programom MemTest86?

Ak si na vacsinu otazok odpovedal NIE... Mas nejakeho znameho, ktory sa rozumie do PC? :D

Stiahni si HWMonitor, nainstaluj, pusti prehravanie videa a napis ake teploty mas pri procesore a grafickej karte? Alebo hod screenshot.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Fildas30 15. 7. 2018 17:37

1. no těžko říct s tím avastem, nainstaloval jsem ho dřív než jsem začal něco dalšího s netem, ale možné to je
2. nevím, na tyhle věci vždycky hledám rady
3. nemám s tím zkušenost
4. Je fakt že občas bývá pomalejší, no běda když chci otevřít nějakou složku, pak ještě třeba správce programů, a net, tak je to nepřekonatelný problém.. ale jak kdy, nejvíc znatelný problém je stím videem, ten pruh to hází vždycky jen přes okynko přehrávaného videa
5. hry zatím ne, jednu dobu jsem tam měl BeamNG což je asi náročnější, to jsem vždycky vše ostatní vypl aby hra mohla běžet, ale někdy pohoda a někdy jeden velký sekanec..
6. ne, a ano už jsem to dával dvoum ruznym známým kteří se jinak v kompech dost vyznají, a vždycky to skončilo jen vypnutím zbytečných programů a akcí, a slyšel jsem pokaždé akorát že pomůže návrat do továrního nastavení, a dělat pořád aktualizace. ZJistil jsem že obojí je k ničemu, nevím co stím dál :-(

Zkusím si ho stáhnout, naprd že teď musím odjet, tak sem napíšu co a jak ke konci týdne, zatím díky moc všem
Fildas30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 7. 2018 12:32

Zelené artefakty evokují problém s ovladačem GK. Dost možná tovární přepíše aktualizovaný přes Windows Update (proto to po obnovení systému chodí), který ovšem není zcela kompatibilní (u HP nic neobvyklého).

Na první kolo bych zkusil rollback na předchozí verzi.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fildas30 1. 8. 2018 21:59

Omlouvám se že sem odpovídám znova až nyní, ale věci nabraly nový nečekaný spád. Na rady servisu dělat znova a znova tovární nastavení jsem se toho v rámci záruky nebál a jal jsem se konati. Ovšem po půl dni dalšího obnovování systému při 4řech procentech načítání peklostroj můj se restartoval a vyhodil hlášku že systém nejde obnovit. Potom už nebyla šance na načtení Win, při restartu vždycky jen vyhodil hlášku že je kaput hard disk. Už potřetí byl zanesen do prodejny, kde jsem viděl jen pokrčující ramena a ntb byl odeslán opět na onen posvátný servis, kde asi sedí uplné lopaty. S prominutím já jako automechanik bych se tam snad uživil lépe, jako kanclíková krysička ]:-< Tak doufám že už se na to vyserou a jako normálnímu člověku mi nabídnou něco lepšího než tento rohlík který na druhý den ztvrdne >:-(
Fildas30
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků