Provoz ntb bez baterie

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod polda 26. 1. 2018 16:57

HP odcházejí baterie rychle. Pokud jseš na síti mít baterii vyndanou a nabitou na 50%. Teďuž je to se starou jedno.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 26. 1. 2018 23:28

pm81 píše:Zdravím, můj NTB HP ProBook 430 G2 jsem kupoval v 12/2016 (https://www.alza.cz/hp-probook-430-g2-d1775910.htm), do letošního roku vše OK. Tento týden se velmi rychle vybil, i když nebyl připojen na wi-fi (myšleno v režimu bez připojení na net), tak vydržel cca hodinu. U nabití to ukazovalo nejdříve 2 hodiny, po pár minutách 30 minut. Dnes nešel zapnout, dal jsem ho do sítě a naskočil, ovšem Baterie se nenabíjí. HP Support Asistant mě upozorňuje, že je třeba baterii vyměnit. Dostávám se k otázce, zda existuje ještě nějaká šance a způsob, jak ji rozchodit. NTB jsem jinak běžně nabíjel tak 5x do týdne. Někdy byl vyplý celý den. A další moje otázka, zda kromě baterie H6L28AA - HP RA04 Notebook Battery (ProBook 430) - 4cell, kterou mě poradili v jednom servisu, je vhodný ještě jiný typ. Na NTB je sice záruka 24 měsíců, ale na baterii se tato záruka nevztahuje. Je to první NTB, kde řeším baterii, v jiných mě vydržela cca 3 roky. Děkuji za info. :-)


Můžeš se zeptat tady: https://support.hp.com/cz-cs

Jinak, u mého už staršího ProBooku, baterie vydržela tak 3-4 roky. Nabíjel jsem ho jednou denně, jinak jel ntb více jak 12 hodin denně. Zbytečně se otravovat s vyndáváním baterie, když byl ntb připojen do elektriky, tak to jsem nedělal.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonyni 28. 1. 2018 21:40

Na podporu HP jsem zasílal zprávu v pátek, navíc jsem vložil dotaz zde. Uvidím, co napíší. Jinak v servisu ta baterie stojí cca 850Kč s DPH, což není zas špatná cena, jen mě zajímalo, zda někdo má podobný typ a využívá ještě jiný typ.
anonyni

Odeslat příspěvekod swarm 30. 4. 2018 08:04

Jako způsob k rozchození je: Můžeš tu baterii rozebrat, vyrobit si balancer a články rovnoměrně pomalu nabíjet. Pak musíš vyrobit nějaký převodník na sériovou linku, kterým naprogramuješ znovu čip baterky a vymažeš v něm všechny předchozí hodnoty nabíjení... a pak stačí doufat, že se chytne.

Ale pokud myslíš nějaký jednoduchý způsob, tak ne, není. HP mělo s baterkama spoustu problémů. Sám mám v HP 840 G1 už třetí baterku a je zas vadná. Zdejší rada vyndavat baterku je nesmysl - notebook bez baterky bude mít nejspíš degradovaný výkon. Navíc ty baterky jsou blbé a degradují i bez pomoci notebooku.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzasX 10. 12. 2018 18:36

Trochu jsem si to tady pročetl a připojím pár vlastních zkušeností. Třeba baterky do Lenova mají taky ku..ítko. Články jsou v pořádku, ale baterka se nechce nabíjet, baterku jsem rozebral a články zkusil nabít a následně vybít ( jako skutečnou kapacitu beru hodnotu při vybíjení). Použil jsem modelářskou nabíječku. Každý článek měl mít kapacitu 2200 mAh a světe div se články byly v rozmezí cca 2150 mAh až 2180 mAh.

Dneska jsem řešil baterku do notebooku Getac B300X, články se přehřívaly a jeden už vytekl, ale baterka se nabíjela jako by nic (byly tam Sanyo). Baterku jsem rozebral a překvapila mě velmi jednoduchá elektronika pouze s balancérem a jedním čipem. Takže jsem zkusil použít články co mi zbyly z Lenova a zatím funguje normálně. Jediná vada na kráse je, že při plném nabití zobrazuje 75%. To bude asi způsobeno, že původně tam bylo devět článků, ale já měl jenom šest :-D Tak uvidím co to časem udělá.
HonzasX
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků