Toshiba Satellite A300D-11S - problém při spuštění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pl4toon 1. 12. 2012 19:06

Zdravím všechny.
Vyskytl se tento problém na notebooku Toshiba Satellite A300D-11S

System Configuration Data Read Error při spuštění.
viz. foto:
Obrázek

Nemůžu přijít na to, čím to je. Může to být chyba klávesnice? Když ji fyzicky odpojím a zapnu NB, tak chyba je stále stejná, NB se chová stejně s klávesnicí i bez ní, tzn. že zobrazí tento error. Evokuje mi to myšlenku, že v klávesnici vidí NB nějaký problém, proto zobrazuje tento error. Navíc nefunguje klávesa F1, což je v téhle situaci obzvlášť na mašli. Vlastně nefungovala ani klávesa F2, ale po rozebrání a opětovném složení NB už klávesa F2 fungovala (nevím jak jsem to opravil, prostě najednou zase funguje), takže do BIOSu je už možné se dostat. F1 ale nefunguje stále. Kontakty na kabelu klávesnice jsem zkontroloval lupou, žádný kontakt nevypadá poškozený a zdá se že doléhají dobře.
Když připojím desktopovou klávesnici přes USB a zmáčknu F1, tak se normálně načte systém. Ve Windows se klávesnice na NB chová normálně (včetně touchpadu), až tedy na klávesu F1, která ani ve Windows nefunguje.

Na netu jsem se v souvislosti s touto chybou dočetl spoustu rad, ale nic co by pasovalo na tento případ. Pochopil jsem, že je to dost obecná chyba, která může mít víc příčin. Ale já bych potřeboval určit přesnou příčinu u tohoto konkrétního notebooku, abych věděl co koupit za náhradní díl. Záruka už není. Do servisu ho majitelka dávat nechce, nemá na to prý peníze. Tak jsem to schytal já :nenapadne
Chyba se prý vyskytla zničeho nic. Doma notebook fungoval dobře, přinesla ho do školy a tam už se ukázal tento error.

Zkoušel jsem (bez účinku):
- reset BIOSu odpojením CMOS baterie
- prohlédl jsem vnitřnosti NB, jestli někde není něco odpojené, vyviklané, nebo nedoléhá
- přehodit RAMku do druhého slotu
- odpojit HDD, optickou mechaniku, klávesnici, touchpad

Jestli máte nějaké nápady, jak se s minimálnímy náklady dopátrat příčiny, tak prosím poraďte. Ptal jsem se i na jiných fórech, ale bez odezvy. Díky za každou radu :oboze
pl4toon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MisoDS 1. 12. 2012 22:46

Ja by som preinštaloval BIOS...
MisoDS
Junior

Odeslat příspěvekod pl4toon 1. 12. 2012 22:55

Mno z toho mám vždycky trochu vítr. Ale zkusím to, díky.
Momentálně je na Aukru celkem levně klávesnice pro tenhle NB, tak bych se rád rychle dopátral řešení. Nechci ji kupovat zbytečně.
pl4toon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MisoDS 1. 12. 2012 23:24

Dbaj na to aby bola baterka nabitá, keby náhodou vypadol prúd, tak flashovanie može íst dalej. Ináč ja som flashoval 2x, SSD disk a napalovačku, je to rýchly proces, nemal by si mať problémy, ked vše budeš robiť podla návodu. Veľa štastia ;)
MisoDS
Junior

Odeslat příspěvekod pl4toon 2. 12. 2012 15:06

Tak jsem flashnul BIOS a je to furt stejný :(
pl4toon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MisoDS 2. 12. 2012 18:24

Hm,tak to bude mechanická chyba klávesnice :(
MisoDS
Junior

Odeslat příspěvekod pl4toon 2. 12. 2012 22:52

Tak jo, jdu do ní :-D Je to tahle:
http://aukro.cz/klavesnice-toshiba-a300 ... 06270.html
Doufám, že bude kompatibilní s A300D. Majitel mi na dotaz odpověděl že jo, ale v komentářích od kupujících má pár podivností, aby to nebyl nějaký vykuk. Mno zariskuju a zítra ráno ji koupím. Nevíte ještě náhodou, kde se dá najít nějaký výpis kompatibility? Abych si ověřil, že klávesnice z A300 půjde i do A300D.
pl4toon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pl4toon 20. 1. 2017 20:43

Abych zpětně doplnil téma o výsledek, klávesnice nakonec nepomohla, vyklubala se z toho chyba na základní desce, podle známého servisáka je to jedno z tzv. "*****ítek" od Toshiby. Takže notebook nakonec šel do světa na náhradní díly.
pl4toon
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků