Nový NT a problém s přepínatelnou grafikou

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod camilcze 24. 4. 2014 21:56

teda zajímalo by mě co s tím děláš nebo máš, pokud máš nainstalované správné ovladače tak není možné.., leda jestli ten sims vůbec funguje pod win 8.1

-- 24. 4. 2014 23:03 --

jinak co se týče maximálního výkonu, já i když mám vše nastaveno na max tak stále běží jen intel, amd je vyplá, sledováno přes program gpuz, až když spustím hru se přepne, ale nejde to poznat nějak vizuálně, že by mi to třeba napsalo amd "on" :) prostě výkonem to poznám dle fps z frapsu že jede amd
camilcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fiorentina 24. 4. 2014 22:14

Sims normálně spustím. Zítra zkusím to co jsem psal, nemám teď ten nt u sebe. Takže ty to máš udělané tak, že si aktualizovat jen grafiku, pomocí ovladačů ze stránek výrobce nt? Nebo jsi aktualizoval ovladači ze stránek AMD?

A když si v nějaké hře, a jak říkáš, přepne se ti výkonná grafika, tak můžeš normálně nastavovat rozlišení - odpovídající AMD? Jestli jsem to dobře pochopil, tak máš i stejný nt? :-)
Fiorentina
Junior

Odeslat příspěvekod camilcze 24. 4. 2014 22:23

pokud ho máš nový a nějak neměnil ovladače, tak je máš správné, každopádně se podívej do správce zařízení a intel by měl být 10.18.10.3355 a amd 13.201,
mám stejný, divné je, že mužeš nastavit rozlišení jen 800 na 600, na intel spustím far cry 3 na 1366x768 na cca 20 fps :)) při nízkém nastavení, takže asi tak
camilcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 24. 4. 2014 23:23

Ve hrách to často píše Intel, ať už jede cokoli. Je to tím, že jen vytáhnou řetězec primární grafiky z registrů systému a vůbec neřeší, co nakonec akceleruje. Vůbec bych se nedivil, kdyby se tu řešil neexistující problém.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 4. 2014 23:35

Je ta hra originální ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fiorentina 25. 4. 2014 07:41

camil: odpoledne to hodím všechno do původního stavu, zkontroluji, jestli mám stejné ovladače jako ty.
swarm: To je také možné, ale potom bych si měl v nastavení té hry, bezproblému nastavit rozlišení apod, odpovídající AMD.
Python:: ty simsy jsou originální, odpoledne zkusím pro jistotu více her. Dám pak vědět.
Fiorentina
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 4. 2014 08:39

Rozlišení hry nezáleží na GK, ale na ovladačích....
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fiorentina 25. 4. 2014 17:30

Tak jsem nt obnovil do původního stavu.

V základu je AMD na ovladačích 13.201.0.0, což koresponduje s tvými.
V základu je Intel na ovladačích 10.18.10.3310, ale na stránkách výrobce je 10.18.10.3355, které máš ty.
Nicméně jsem teď vyzkoušel, bez jakékoliv aktualizace ovladačů hru "Strife" a hra běží bez problému na AMD. V konfiguraci přepínatelné grafiky jsem pro danou hru zvolil nastavení grafiky "podle zdroje napájení". Zkusím ještě další hry.

Také ovladače pro chipset jsou na stránkách výrobce novější.

-- 25. 4. 2014 20:25 --

Vyzkoušeno také na fifě 2013. Měl jsem jen nepořádek v ovladačích a nedokázal jsem se zorientovat v nové podobě CCC. Díky všem za rady! Vyřešeno.
Fiorentina
Junior

Odeslat příspěvekod legionking 2. 1. 2015 11:08

Nazdar lidi. Mám problém jako popisoval camilcze. Když nainstaluji win 8.1 a poté ovladače z cd od výrobce nejde mi notebook probudit z režimu spánku. Nevypne se totiž úplně. Pořád slyším větrák jak běží. Jediné co pomůže je tvrdý vypnutí :( nevíte někdo co s tím? Už jsem to zkoušel i přeinstalovat a ovladače odznova ale bezezměny.
legionking
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků