problém Acer aspire 5750G

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr Raab 21. 12. 2014 12:06

Zdravim mám problém s notebookem laguje se, takže se nemužu hrát a ani se koukat na filmy a je o hodně pomalejší. před pár měsíci sem nainstaloval ze hrou nějakou kravinu která mi dělala to že mi jel procesor na 100% a po té co se přehřál tak se vypnul, i po odinstalování se vše srovnalo celí notebook nikde nic nehlásí nikde žádná chyba ale přesto laguje, notebook sem dával do továrního nastavení, přeistalovával se ho a problém pořád trvá, mám obavy jestli není něco spáleného, dá se to nějak zjistit nebo je ta závada v něčem jinem??? notebook je 2,5 starý. děkuji za rady
Petr Raab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 12. 2014 12:40

Vyfoukat od prachu a mohl by být na chvilku klid.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Raab 21. 12. 2014 13:48

čistil jsem ho už 2x a je to snad i horší :)
Petr Raab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 12. 2014 14:25

V tom případě rozebrat, sundat chlazení, kompletně vyčistit a přepastovat teplovodivou pastu, smontovat a vyzkoušet. Pokud stále nic, tak pak už máš bohužel velkej problém.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Raab 21. 12. 2014 15:12

díky to mám v plánu to přemáznout ale chtel sem to mít jako poslední možnost :D a jak vidim tak asi nastala :D
Petr Raab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 22. 12. 2014 19:18

Pokud jsi to jenom nějak vyfukoval, bez rozebrání, tak to obvykle odstraníš tak 20% toho nánosu maximálně. Ideální je sundat chladič a otevřít vršek. Uvnitř nejspíš najdeš prachový koberec. Pak samozřejmě taky nanést novou pastu. Možná pak budeš překvapený, jak tvůj notebook umí být chladný a tichý :)
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kema78 26. 12. 2014 16:19

Radit laikovi, aby rozebíral celý ntb, to je hodně odvážné.. :oboze
Co třeba mu poradit, ať to dá raději někomu, kdo tomu aspoň trochu rozumí a nenapáchá tam zbytečné škody?
kema78
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 12. 2014 16:24

Pokud člověk není úplnej idi-ot a má po ruce rozumný nástroje, tak pak rozebrání notebooku zvládne prakticky úplně každej s přiměřenou inteligencí.

Navíc Google a YouTube často pomáhají.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kema78 26. 12. 2014 16:53

Laik nemusí být zrovna idi-ot a mít po ruce rozumné nástroje už vůbec není tak samozřejmé. Když tedy tomu laikovi tak skvěle poradíš, poneseš si pak plnou zodpovědnost za zbytečné škody, které si tam ke stávající vadě navíc "vyrobí"? Neponeseš, jenom se mu vysměješ, že je blbej a proč do toho lezl. Kdo notebook nikdy nerozebíral, tak vůbec netuší, co všechno a kde musí udělat, aby to rozhodil jenom do stavu, kdy se dostane na chladič a zrovna toto je model, kterej není "blbuvzdornej".
Navíc, když ho "čistil", tedy zřejmě tlakovým vzduchem vyfoukal, tak by se měl stav zlepšit, nicméně zatím jsme se ani nedostali k tomu, aby sem dal naměřené teploty v klidu a v zátěži, pokud se ukáže, že jsou teploty vysoké, pak lze radit něco ohledně rozebírání. Nicméně pasta a thermal pad bude po 2,5 letech v provozu obvykle v pořádku a zde nejspíš problém nebude.
kema78
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 26. 12. 2014 23:05

Po 2,5 letech bych tipnul, že už stlačený vzduch prostě nestačí, protože už je uvnitř prachový koberec za žebrováním. Na tohle bych si klidně vsadil, prostě bez rozebrání to profukování často nepomůže, když už je chlazení po letech ucpané.

Na druhou stranu rozebírání notebooků laikem mi nepřijde jako rozumné. Jasně, návody jsou na všechno, ale ne každý má tu správnou zručnost, a když někdo netuší, co tam je k čemu, a nemá cvik v různých situacích, za co jak zabrat, tak si to zbytečně může poškodit.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kema78 27. 12. 2014 07:56

Stlačený vzduch stačí skoro vždycky, i když je tam už vytvořený nepropustný koberec. Resp ještě jsem neměl jediný případ, kdy bych chladič nevyčistil stlačeným vzduchem, pouze v případě, kdy tam byl další faktor, jako třeba vylitá kapalina typu kofoly, to už pak bez rozebrání nejde.

Ale stejně ještě pořád nic nevíme o skutečných teplotách toho notebooku, takže zatím je to jenom akademická debata o ničem.
kema78
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků