Nefunkční heslo k HP Drive Encryption

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Majkl4413 26. 12. 2016 19:25

Dobrý den,
při obnovení do továrního nastavení NTB HP Probook 450 G3 po mně systém při jednom restartu (zřejmě v závěru procesu) chtěl heslo. To najednou nefungovalo, i když si jsem jistý, že jsem ho zadával správně. Neprošly mi ani odpovědi na kontrolní otázky, takže s tím nejsem schopný hnout. Neměl byste někdo radu, co s tím?
Moc děkuji Michal
Majkl4413
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 26. 12. 2016 19:40

No jestli tam máš TPM tak asik jen servis (a pekelně drahý). Jinak holt oželet možnost recovery a namrsknout tam systém z webu microsoftu, aktivaci si to vytáhne z UEFI.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 30. 12. 2016 11:30

"systém při jednom restartu chtěl heslo"

-- Co si mám pod tím představit? Kde tě to o heslo žádá? V BIOSu? HP Drive Encryption se pravděpodobně při recovery ptát na heslo nebude, protože je to volitelná komponenta a řeší se až v nainstalovaném OS.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
14" HP EliteBook 840 - Core i5-4300U, 16GB RAM, 512GB SSD, HD+
15,6" Acer V15 Nitro - i7 QC, 16GB RAM, SSD+HDD, full-HD IPS
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasar 30. 12. 2016 12:12

Nepleteš si to s rozhraním Protect Tools? V případě, že disk uzamkneš, zablokuješ nebo zašifruješ, tak se vygeneruje DAT soubor, který se uloží do TPM. Při spuštění nastavíš heslo, otisk nebo kombinaci a možnosti (uzamčení, zašifrován, nebo zablokování bypasu přes recovery - Enhanced Security). Na zálohování klíčů z TPM se poskytují utilitu HP TPM Backup.
Sasar
Junior