HP 8470p - po určité době zamrzne

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod OtGo 19. 1. 2017 17:18

Ahoj všem,

notebook mi začal zničehonic zamrzávat. Např. po 30 minutách, někdy po dvou hodinách práce se prostě kompletně sekne, všechny spuštěné programy začnou neodpovídat. Jediné co funguje je tlačítko start, po kliknutí se "rozvine", ale to je vše. Pomůže leda tvrdý restart. Dělá to třeba 3x denně, začíná to být obtěžující, protože rozdělaná práce se neuloží... Jinak na tom notebooku nedělám nic složitého, třeba poštu (Thunderbird) nebo internet (Firefox).

Konfigurace:
Intel Core i5-3320M @ 2.60 GHz
4 GB původní RAM (Hynix tuším)
Intel Graphics HD4000
SSD Crucial CT256MX100SSD1
Windows 10 Pro (originál)

Přikládám výpis teplot ze Speedfanu. 127°C bude předpokládám chyba ve čtení hodnot, ukazuje jí to konstantně.

Tuším chybu v disku nebo ve Windows. Uvažuji správně? Reinstalovat se mi nyní(samozřejmě) nechce :-).

Díky za Vaše rady!
Přílohy
Speedfan.jpg
Speedfan.jpg (50.65 ) Zobrazeno 599 krát
OtGo
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 1. 2017 17:48

Zacal bych testem pameti, pak SSD.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 1. 2017 19:15

Teploty jsou v pořádku, pokud jsou sejmuté v max. zátěži.
Nesdělil jsi verzi firmware SSD ani verzi BIOSu|UEFI.
Dokud OS funguje, prostuduj Admin log a vyřeš závady.
Pokud nějaké hlášce neporozumíš, okopíruj sem text.
Dále viz Alfah4ns.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod OtGo 20. 1. 2017 18:28

Děkuji za Vaše rady.

Nicméně při hledání nějakého vhodného programu na test SSD jsem nalezl zajímavou souvislost (resp. nesnášenlivost) mezi mým diskem (Crucial MX100) a programem Acronis True Image. Program jsem nainstaloval před pár dny, cca v době, kdy začal notebook zamrzávat. Včera jsem ho odinstaloval a zatím to vypadá, že byla závada skutečně v tom (ťuk, ťuk, ťuk). Každopádně díky za ochotu :-).
OtGo
Junior