Vylouplý chip ze základní desky

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Exibist 25. 11. 2017 18:49

Zdravim loupal jsem plisek z nove bedny,pritom jsem zavadil o malinkatý béžový milimetrovy chip.deska se zapne ale najede sama do biosu a to je vse,nekona se zadny boot,ackoli vse vypada v poradku.dalsi zjistena vec je ze se neozve pc speaker....chci se zeptat zda s tim ma nekdo zkusenost,jak se jmenuji tihle prtousove a zda ho muzu nahradit z jine desky,originalni mi letel neznamo kam.je to na desce h110m-d d3 viz obrazek
Přílohy
deska.jpg
Exibist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 25. 11. 2017 20:25

No, moc toho na obrazku nevidim. Kazdopadne, nejspis to nebyl zadny chip, ale jen obycejny rezistor (nebo kondenzator). Tedy polozka v cene maximalne jedne koruny. Nicmene pripajet to zpatky nebude zalezitost pajecky za litra (asi by to chtelo ESD?) ani nezkusenych rukou, takze bych doporucoval mrsknout to nekomu, kdo tomu aspon trochec rozumi...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Exibist 25. 11. 2017 20:30

kondiky uz jsem menil,v terminech se nevyznam tak jsem to popsal takhle,takze rezistor,super aspon vim,takze poud najdu stejny a napajim ho melo by to fungovat?jaky maji vyznam a jakou funkci plni?nejsem pri financich tak co je v mych silach zkousim sam...bezne mi obycejnou pajkou,ne mikro,ta ma spatny hrot a trva nez se nahreje tak pajim asi 30 az 60 minut nez to vychytam jak potrebuji :D.zajima mne hlavne vliv na funkcnost a ucel toho rezistoru.dekuji

-- 25. 11. 2017 21:41 --

a jde o ty bezovy.nektery jsou asi milimetr dlouhy a nizky pak jsou vyssi a o malinko vetsi,pak jsou ty cerny,vazne netusim jak se co nazyva.tenhle byl ten asi nejmensi..plus mam otazku ohledne polu nebo jestli se nejak odlisu ¨je + a - nebo jestli to je jedno u tohohle typu soucastek dekuji
Exibist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 26. 11. 2017 05:48

Jinymi slovy - "kondiky uz jsem menil", ale nepoznas, co je to za soucastku?

Pajet zakladni desku "obycejnou pajkou" (mysleno asi pajeckou, ze?) neni taky z nejrozumnejsich napadu.

Vliv na funkcnost jsi, myslim, uz zvladl objevit sam. PC nefunguje. Ucel toho rezistoru zjistis ze schematu zakladni desky. Hodne stesti pri jeho hledani.

Nicmene, to nejdulezitejsi:
Ano, pokud najdes identickou soucastku a napajis ji, tak to bude fungovat. Nicmene, vzhledem k urovni dotazu se obavam, ze krom znicene zakladni desky to skonci jeste popaleninama na zadech, sroubkem v nosu a procesorem zaseklym u dvanacterniku...

Preji prijemnou zabavu a pro jistotu doporucuju projit jeste tuhle sekci
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Exibist 26. 11. 2017 13:48

kondiky znam klasicky kulaty,toto jsem zjistil ze to skutecne je rezuistor.tyhle terminy neznam,jsem lajk v pajeni ale dost desek uz jsem vymenou kondiku vymenilk i obyc trafo pajkou,kdyz to tam nenecham pul hodiny,nepropalim ostatni vrstvy.mam napajeno.slo mi hlavne o zjisteni funkce a polarity toho rezistoru...je napajen a deska opet bootuje po vytvoreni dalsich systemovych oddilu windowsu.
Exibist
Kolemjdoucí