Problém s přehráváním videí v notebooku

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hikari95 16. 11. 2018 23:04

Zdravím,
posledních asi 14 dní řeším nepříjemnost s přehráváním videí ve svém ntb HP.
Problém je následující: Po spuštění videa se mi obraz videa změní na černobílou rozmazanou šmouhu. Obraz videa je mnohonásobně zvětšený, takže vlastně z videa nevidíte nic, kromě šedé barvy. :-l
Restart nepomůže, někdy videa jedou v pořádku a pak z ničeho nic zase nejedou a nejde to nahodit dokud ntb nenechám vypnutý a nejdu na něj až na druhý den. :--
Problém se netýká jenom videí v prohlížeči, ale i videí v přehrávači přímo v ntb.
Blbnou: online videa na webu, videa na FB či dokonce GIFy, přehrávání videí v přehrávači ntb bez prohlížeče...a nově dokonce i YT videa, které do nedávna ještě jako jediné fungovaly, což mi bylo záhadou.

Opravdu nevím co s tím, koukala jsem se po různých aktualizacích, chybách, virech, zkoušela v počítači nalézt chyby v přehrávači, ale v notebooku mi to nenašlo žádnou chybu, která by to způsobovala. Mám Windows 10, jako prohlížeč používám Google Chrome, v něm mám nainstalovaný AdBlock (ale myslím, že ten by neměl tyto problémy způsobovat). :-l

Doufám, že jsem to dokázala dobře vysvětlit. Toto je totiž dost mimo mě. :-[

Budu ráda za jakoukoliv radu!
Díky!
Hikari95
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 11. 2018 23:52

Nejspíše grafika, jelikož neznáme označení notebooku krom HP, tak nevíme jaká grafika tam je. Zkontrolovat ovladače grafiky, možná chybu udělala nějaká aktualizace.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2018 00:03

Bližší typ notebooku bys věděla? Na spodní straně mívají štítek s přesným modelem.

No a věk bys prozradila? ;) Tvůj ne, tam předpokládám že těch 95 na něco odkazuje. O:-) Původně mi šlo o ten ntb, jestli třeba není ještě v záruce.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hikari95 17. 11. 2018 13:15

Model notebooku je 15-af105nc. Pokud se nepletu, mám dojem, že už se ani neprodává. Už je po záruce, mám ho asi třetí nebo čtvrtý rok a už jsem řešila problémy s baterií, nápájecím kabelem a na začátku i vadný zvuk, takže mě tento notebook nepřestává udivovat. :-l
Procesor: AMD A8-7410 APU, AMD Radeon R5 Graphics

Jsem trubka, tyhle informace jsem měla napsat rovnou do úvodního příspěvku. :roll:
Hikari95
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 11. 2018 19:29

Integrovaná grafika kterou bez procesoru nevymenime a to nemá cenu vůči stavu notebooku,podle popisu závad tam nějaké chybky v napětí byly od zacatku. Zkontrolovat ovladače grafiky nebo otestovat grafiku. Pokud to bude v tom tak vyhodit.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 11. 2018 20:04

Šílená kombinace: :roll:
Hikari95 píše: Windows 10, jako prohlížeč používám Google Chrome

=> zničený OS.
Co s tím?
1) Boot ze záchranného média.
2) Připojení média se zálohou OS.
3) Obnovit zdravý stav OS ze zálohy z doby, kdy nebyl nainstalovaný špionážní moloch.
Pokud nemáš zálohu OS, instaluj W10 do čistého SSD.
4) Necpat do OS nesmyslné ptákoviny.
5) Nepracovat v účtu s admin právy.
6) Prostudovat FAQ:
https://faq.mople71.cz/cs/
7) Dodržovat.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2018 20:05

Kdyz stahnes treba MSi Kombustor a zapnes ... co se stane?

-

Hlavne si asi nenadavej do trubek, za stav toho notebooku vlastne ani nemuzes. Pavilion a hnavne AMD procesor byly jedna horsi volba nez druha ... chtelo to koupit uplne jiny stroj, preferably s intel CPU a bez dedikovane grafiky. Radeon neni neco, co bys potrebovala na net a filmy.

Ted jde o to, jak moc se (ne)hodi nechat si "naježit" novy stroj. Ale s vyberem se prijdi napred poradit, at to nedopadne za par mesicu podobne jako tady, jasne? ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 11. 2018 20:12

Kineczek:
Pavián? Dobrý postřeh! To mi uniklo.

Hikari95:
Trojkombinace Paviána (= nejhorší výrobek Compaqu), W10 a špionážného molocha je nejhorší možná.
Pokud nepomůže výše uvedený standardní postup: NB -> sběrný dvůr.
Příště se poraď před nákupem, ne až s křížkem po funuse.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hikari95 17. 11. 2018 21:01

Děkuji všem za rady. Je to teda trochu nad moje schopnosti, ale pokusím se s tím vypořádat. ^^
Evidentně byla chyba už samotná koupě. Kdybych to tehdy věděla, rozhodně bych si ho nekupovala. :--
Naneštěstí mám v plánu kupovat nový a doufám, že nebude tak problémový jako tenhle.

Pro zajímavost, chci si pořídit herní notebook, který nebude moc těžký na přenos, s dlouhou výdrží baterie a aby samozřejmě "zkousal" i náročnější hry (což by chtěl asi každý, žejo). Pokud víte o nějakém vhodném (ať zase nedělám tu samou chybu jako v předchozím výběru), budu jedině ráda. :-[
Hikari95
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 11. 2018 21:14

Opravdu si potřebuješ hrát na cestách? Nebo jsi bezdomovec?
Herní NB začíná > 50 000 Kč.
Za poloviční cenu lze pořídit plnohodnotný stolní herní PC ~ se stejným výkonem.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2018 21:20

Lehký výkonný notebook s dlouhou životností baterie je nutně problém. Toto jsou tři vrcholy jednoho trojúhelníka a mít všechny je ...

A čtvrtým vrcholem tohoto čtyřstěnu je levný.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hikari95 17. 11. 2018 22:01

Milanr1: Jistě, jsem bezdomovec na cestách. ;-)
Jednoduše dávám přednost notebooku od stolního počítače, důvodů je mnoho a myslím, že není nutné je zde vypisovat. Je mi jasné, že stolní herní PC je lepší, ale ten nechci.

Přemýšlela jsem o Lenovo Legion Y520 ale nenadchla mě moc jeho výdrž baterie, ale to by se dalo nějak přežít. Dál pak o HP Omen 15-ce012, ale nevím jestli chci znovu HP. :-| Je mi jasné, že tyto notebooky nejsou ani zdaleka tak výkonné jako stolní PC...
Hikari95
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2018 22:16

Y520 není špatný. Má své mouchy, jako všechno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hikari95 17. 11. 2018 23:13

Pokud ty "mouchy" nebudou takové, jako u mého současného notebooku tak to bude ok. ^^
Hikari95
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků