Zmizel mi HDD ve Windows 8.1

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cooudy 10. 1. 2018 17:08

Zdravim, mám problem s HDD, který mi dneska večer prostě zmizel (viz obrázek). Mám v pc ještě SSD disk, kde mám windows. PC šel celej den v pohodě, akorát večer mi avast nahlásil hrozbu a přesunul soubor dllhost.exe do virové truhly. Nevim jestli to s tím nějak souvisí ale od té doby mi prostě zmizely všechny ikony z plochy a rovnou s nima celej HDD :-D. Zkoušel sem ten dll soubor zase z avastu obnovit, ale nic se nezměnilo. Zkoušel sem i obnovit system, ale taky to nepomohlo. Zkoušel sem i primáčknout všechny kabely atd, ale žádná změna. HDD se dokonce neukazuje ani v BIOSU. Někdo nějaký rady? Díky moc
Přílohy
26696691_1982031618478765_1753025340_n.png
Cooudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 10. 1. 2018 17:13

Pokud se disk neukazuje v BIOSu, je zbytečné šaškovat ve Windows.
Je vadný buď disk, nebo kabely (napájecí, či datový), nebo deska. Zkus vyměnit kabely (oba, jak napájení, tak datový kabel) a disk připoj do jiného SATA. Klidně použij to, co máš pro SSD, protože jde o to, abys uviděl disk v BIOSu a ne aby ses dostal do Windows. Pokud se to nepovede, je disk v háji.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 1. 2018 19:28

OS je napadený exploity.
Co s tím?
Vypnout PC a dále: viz Pytlík.
Pak boot ze záchranného média:
1) test HDD, stav SMART;*
2) čištění OS od exploitů.*
Výsledky?
Btw:
Tohle je správné, pokud máš svůj profil umístěný korektně v datovém disku:
Cooudy píše: zmizely všechny ikony z plochy

Plocha je součástí Tvých knihoven, tj. Tvého profilu.
Pokud zjistíš testy, že je HDD vadný, prostě ho vyměň za bezvadný a obnov původní data ze zálohy.
---
* Pokud to nezvládneš:
svěř to odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cooudy 10. 1. 2018 21:09

Prohodil sem kabely mezi HDD a SSD a HDD stále nenalezen v BIOSU. A když sem se po zapnuti naklonil k bedně ty divný zvuky vycházely přímo z HDD. Takže mam asi koupit novej HDD co? :D

Ohledně těch virů... bude stačit vymazání winu z SSD a nahrání nových? Šly by nějak obnovit data z toho HDD aniž bych musel do servisu? Mám ho ještě v záruce tak ho pošlu prodejci ale nevím jestli ty data zachrání (nerad bych o to všechno přišel).
Cooudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 1. 2018 21:19

Výrobce neručí za obsah.
K obnově důležitých dat z havarovaného média slouží záloha.
Pokud nemáš data zálohovaná, nebylo tam nic důležitého.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cooudy 10. 1. 2018 21:29

No neměl sem zálohovaný 800 GB, ale pořád si mi neodpověděl co s těma virama jestli tu teda nějaký jsou. Stejně nechápu co zapříčinilo poškození toho HDD...
Cooudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 1. 2018 21:42

Zkusit připojit přes USB adaptér.. ale když ho nevidí ani BIOS, tak podle mne HDD hardwarově K.O. a nepomůže ti ani svěcená voda.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků