Instalace Win 8.1 na nový SSD

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod retros1 21. 7. 2018 14:16

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu, protože už si opravdu nevím rady. Před pár dny jsem se rozhodl upgradovat desktop o nový SSD a nainstalovat na něj systém a nechat si původní 1TB HDD na méně potřebné soubory. Koupil jsem nakonec Crucial MX500 250GB SSD. S pomocí google a návodů jsem ho zapojil, myslím si že bez potíží, v BIOSu byl vidět. V jednom návodu jsem četl že nejlepší je odpojit původní HDD a nechat tam pouze ten nový na který chci instalovat OS, což jsem také udělal. Mám originální instalační disk, šup s ním do mechaniky, nastavit bootování na dvd mechaniku, vše ok. Naběhla instalace Win 8, zadal jsem klíč a pak se v průběhu instalace objevila chyba 0x80070570, že nějaký soubor může být poškozen atd. Zkusil jsem vysunout disk, profouknout :D a postup opakovat. Stejná chyba, někde okolo 40 % instalace. Myslel jsem teda že je disk poškozený a tak jsem z webu windows stáhl ISO soubor a vytvořil nový bootovací disk. Opakoval jsem stejnou proceduru jako před tím, nicméně během instalace vyskočila zase výše zmíněná chyba. Myslím si tím pádem, že disk poškozený není, ale absolutně nevím kde teď hledat chybu. Může být vadný nový SSD disk?
Jenom ještě dodám že po neúspěchu s originálním inst. diskem jsem ještě zkusil druhou metodu, kterou jsem ale původně dělat nechtěl a to naklonovat HDD na SSD. Sice píšou že to je často problém když se klonuje z většího disku na menší, ale že některé programy to zvládnou. Prostor na HDD jsem zredukoval na cca 200GB, nové SSD má volného prostoru cca 230GB, takže by to neměl být problém, ale ani jeden ze dvou programů které jsem zkusil si s klonováním neporadily, jeden vyhodil nějakou chybu, druhý byl asi hodinu zaseklý na odhadování zbývající doby. Momentálně mám tedy zapojený nový disk který je mi ale téměř k ničemu. Budu rád za každé rady a tipy, než budu muset dát PC na týden někam do servisu :(
retros1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 21. 7. 2018 14:34

Ať zkusí instalačku někdo jinej na svém PC. Pak by to byla chyba ssd
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retros1 22. 7. 2018 11:17

Zdravím znovu, tak to asi bylo špatné médium. Stáhl jsem si ISO soubor ještě jednou ze stránek Windows a tentokrát udělal bootovací flash disk. Instalace se konečně povedla. Windows mi ale zatím často padá do "modré smrti", většinou s chybou Memory_management. Musím postupně dostahovat aktualizace a drivery, snad se to pak zlepší. Objevil se ale jiný problém se kterým bych chtěl pomoci.
Momentálně jsem na počítači a mám připojený pouze SSD disk s nově nainstalovaným W8, systém naběhne rychle a je vše v pořádku. V okamžiku kdy do Sata 2 připojím zpátky původní HDD, na kterém jsou stále soubory a OS tak se pokaždé nabootuje právě z HDD. V Biosu mám samozřejmě vše nastavené, zkoušel jsem tam přehazovat a posouvat priority, ale ikdyž mám SSD jako top prioritu, stejně se načte OS z HDD. Prošel jsem pár diskuzí na zahraničních forech, ale jasnou odpověď co dělat jsem nenašel. Tušil by někdo?
retros1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod imorfin 22. 7. 2018 12:03

Ten starý musíš naformatovat aby na něm nebyl bootovaci sektor
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 7. 2018 16:21

2 OS tam nemají co dělat.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 22. 7. 2018 16:43

Osobně by mi přišlo lepší ověřit že je SSD v pohodě - z HDD bootnout do os (SSD smazat) a vykoixset jej aspoň tak...
Doggg
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků