Windows 8.1 jsou velice pomalé

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Elara 17. 4. 2014 14:00

http://www.reviversoft.com/cs/blog/2013 ... -problems/

Tak jsem si spustil tento prohlížeč událostí, ale vůbec z něho nejsem moudřejší. Nic zvláštního tam není, jen 23 000 kdejakých událostí.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 4. 2014 14:07

Tvůj první úspěch v objevování tajů OS WNT: objevil jsi EventViewer! ;-)
Co s tím?
1) Nauč se ho používat:
- filtrovat události;
- řadit;
- vyhledávat;
- kopírovat z nich texty;
- řešit popsané chyby.
2) rychlost OS řeší:
a/ výkonný hw;
b/ hw testy;
c/ jiný nástroj než (1), konkrétně:
Kód: Vybrat vše
perfmon

3) Pokračuj v původním threadu, který jsi kůli tomu založil:
viewtopic.php?f=1932&t=1212201
Je nesmyslné řešit jeden dotaz vícekrát.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 17. 4. 2014 14:14

Barík mi ho zamkl, a já mu říkal, že je to zbyečné, kvůli jedné věci zakládal - proto jsem ho také zmínil v názvu tématu.

JAk s tím mám pracovat? A je tzam 23 000 věcí, číst všechny nebudu ani náhodou...

Já jsem posledních pár dnů tak zhnusenej, že mám co dělat, abych vůbec vylezl z postele.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 4. 2014 14:26

Prostuduj si:
1) nápovědu k EventVieweru (stačí stisknout magickou klávesu F1);
pokud Ti nápověda neosvětlí všechny Tvé dotazy:
2) bohaté materiály v MS Technetu:
http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 49408.aspx
Nezapomeň si zároveň prostudovat použití nástroje, který řeší Tvůj dotaz:
Milanr1 píše:
Kód: Vybrat vše
perfmon

http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 49249.aspx

Btw:
Deprese se řeší jinde (psychiatrie), tady jsi v IT fóru. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 17. 4. 2014 14:51

Nejsem na palici, jen jsem vyhaslej, a to je horší, než shořet, jak by řekl Cobain :)
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 17. 4. 2014 16:09

i to se precedenčně řeší jinde, než na IT fóru; třeba v prodejně brokových zbraní, jak by udělal Cobain...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 17. 4. 2014 17:45

perfmon (sledování výkonu) to sem spustil, ale jen mi to zobrazilo aplikace při spuštění, ne aplikace, co mohou zbrždovat zapnutí či vpnutí
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 4. 2014 17:53

napadlo te ze pokud nejsi automechanik tak vystup diagnostiky ti za a nic nerekne, za b je neuplny, za c je blbost se zabyvat necim o cem nevis co je co a co to po tobe chce? verim ze by te to napadlo, auto ma kde kdo a drtiva vetsina de do servisu nebo to da znamymu. pc ma kde kdo a velky procento si ho upravuje, ladi servisuje. zvlastni fenomen
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 17. 4. 2014 17:58

CP má výhodu že se dá zničit jen software... a pokud nezničíš bios anebo ovladač na HDD, vše se dá obnovit.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirha 17. 4. 2014 18:10

Tak to obnov, a není co řešit.
mirha
mirha
Junior

Odeslat příspěvekod Elara 17. 4. 2014 18:11

Tak já bych právě rád rozchodil ty 8.1... ústup k 8.0 je řešení, ale to by člověk rovnou mohl zanevřít na invence,
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 17. 4. 2014 19:05

Co ma obnova spolecneho s ustupem z 8.1 na 8.0 ?

Dej uz to konecne nekomu kdo ma nejake povedomi o pocitacich. Nainstalovat funkcni Windows 8.1 zvladne i cvicena opice (no s lidma uz je to horsi ... ti but moc premysleji a nebo naopak vubec).
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Elara 17. 4. 2014 19:13

Já ho nainstaloval, to, že vypínání trvá 16 hodin, tak sem to nakonec vypnul natvrdo (schválně sem ho nechal běžet den i noc) už není o instalaci ,ale evidentně o něčem jiném.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 17. 4. 2014 19:22

Je to o instalaci. Neco jsi neudelal nebo nekde udelal botu.

Z toho co jsem pochopil tak jsi upgradoval z Win 8.0 a to jeste z instalace od vyrobce HW ... coz je taky bota.

Proved cistou instalaci Win 8.1 s Update 1, pobezi to uplne jinak.

OS pri vypinani posle pozadavek na vypnuti vsem aplikacim a sluzbam a ceka az se ukonci. Kdyz se neukonci .... .
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Elara 17. 4. 2014 19:26

Jakto?

Já mám jen OEM Win 8.0 , tohle byla možnost upgrade.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků