Modrá smrt

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod křemen 30. 6. 2015 22:33

Zdravím vás. Vždycky po chvilce se mi objeví BSoD s chybovou hláškou Driver Power State Failure. Nezáleží přitom co na pc dělám. Modrá smrt se neobjeví jen v případě když jsem v nouzovým režimu. Můžete mi prosím někdo poradit? Přikládám soubor z win. Minidump: http://leteckaposta.cz/761869847
křemen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 6. 2015 23:48

Hapruje ti tam nějaký ovladač. Jako potenciální kandidáti se jeví CLVirtualDrive.sys (nejspíše součást nějakého produktu od Cyberlinku) a WirelessButtonDriver64.sys (asi driver klávesnice od HP). Na zkoušku to chce tyto dvě věci odinstalovat a dále sledovat chování.

Podrobnější informace by ti poskytl Driver Verifier, ale jeho použití není triviální a může se stát, že skončíš s nebootujícím OS. Před jeho použitím důrazně doporučuji udělat kompletní zálohu systémového disku.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 1. 7. 2015 09:07

Záloha by asi nebyla od věci... ;)


Driver Verifier:

  • Zmáčkněte Winows + R, do otevřeného okna zadejte:
    Kód: Vybrat vše
    verifier
    a zmáčkněte Enter.
  • Zvolte možnost Vytvořit uživatelské nastavení a klikněte na Další.
  • Zvolte možnost Vybrat individuální nastavení z úplného seznamu a na další obrazovce zatrhněte všechny možnosti kromě Simulace nedostatku prostředků.
  • Na další obrazovce zvolte Vybrat ovladače ze seznamu a následně zatrhněte všechny ovladače, které nejsou od Microsoft Corporation.
  • Klikněte na Dokončit a restartujte PC.
  • Nyní čekejte na novou BSOD, kterou vyvolá Verifier, pokud narazí na problém.
  • Po BSOD přilož nový DUMP.

:!: Je možné, že OS po BSOD nebude schopen nabootovat, v takovém případě zkuste více restartů.

Pokud nepomůže, vypněte Verifier z Nouzového režimu:

  • Boot do Nouzového režimu.
  • Otevřete znovu verifier.
  • Zvolte Odstranit existující nastavení a klikněte na Dokončit.
  • Restartujte PC.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod křemen 1. 7. 2015 13:15

provedl jsem tedy verifier a hned po přihlášení účtu ztmavla obrazovka a objevila se stejná chyba : Driver Power State Failure. Zde je DUMP http://leteckaposta.cz/806348129
křemen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 7. 2015 13:57

V podstatě to samé, co první dump. Na žádný konkrétní ovladač to neukazuje.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod křemen 1. 7. 2015 14:11

Aha tak to je blbý. Zkoušel jsem už i reinstalovat systém z recovery oddílu, ale vůbec nic se nezměnilo. Když jsem psal na zákaznickou podporu HP tak mi napsali že můžou bejt poškozený nějaký soubory už v recovery oddílu, ale to se mi nezdá, protože dřív to fungovalo všechno normálně a já se v tom nijak nehrabal... Ještě se zeptám jestli je chyba určitě v ovladačích a nemůže být problém třeba v HW?
křemen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 7. 2015 14:23

Může se jednat i o problém s HW.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lorddan 1. 7. 2015 17:41

Zkus dát hdd do jiného pc. Zazálohuj data, projed disk Esetem a zkontroluj povrch disku.
lorddan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiliNess 5. 7. 2015 21:09

V obou případech došlo k zablokování IRP paketu od správce napájení, v rutině grafického ovladače atikmpag.sys. Takže buď vadný VGA, přehřívající se VGA nebo chyba v grafickém ovladači.
Notebooky často vyžadují grafický ovladač upravený výrobcem notebooku. Při instalaci běžného grafického ovladače od výrobce grafického čipu, pak dochází k problémům.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků