systém na SSD disku, nedostatek místa

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dizis 17. 12. 2015 22:19

Zdravim, chtěl bych vás poprosit o radu, pořídil jsem si ntb s win 8.1, byla na něm čístá instalace win, SSD disk má 24 GB, takže volného místa tam bylo cca 0,5 GB, dal jsem stahovat aktualizace které mělí přes 1 GB, takže mi to po chvíli psalo že neni dostatek místa. Klasický HDD má 750 GB, chci se zeptat jestli jde někde nastavit aby se aktualizace a další věci stahovaly na klasický HDD nebo jestli jde nějak zmenšit obsah systému. Díky za jakoukoliv radu :)
dizis
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 17. 12. 2015 23:14

Takto:
Obrázek

Obrázek
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dizis 18. 12. 2015 01:15

To na tom první obrázku jsem našel, ale přesně nevím co kde přepsat nebo co tam s tím dělat a čeho tim vůbec docílím :) To druhé nastavení jsem vůbec nenašel, do ted jsem měl win7 a toto je pro mě zatím španělská vesnice. Ale i tak děkuji za odpověd.
dizis
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 18. 12. 2015 07:10

No docílíš toho, že změníš kam se ti co bude ukládat (na který disk).
Ale stejně, provozovat systém na takto malém disku je bláznovství, věčně budeš zápasit s místem...
Rozumné minimum je 128 GB disk.
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 18. 12. 2015 07:30

Na 24GB dávat Windows? (Jakékoli od W7+). Nemyslím že je rozumný nápad nechávat stahovat aktualizace na datový HDD, spíš si koupit nové SSD, minimálně 60,optimálně 120GB
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 12. 2015 07:41

dizis píše: pořídil jsem si ntb s win 8.1, byla na něm čístá instalace win, SSD disk má 24 GB, takže volného místa tam bylo cca 0,5 GB,

a to byl nový notebook, nebo jetý? Protože u nového by taková blbost nebyla. Ten 24GB SSD tam má sloužit pouze jako cache. Tzn. OS by byl nainstalovaný na tom 750GB disku.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dizis 18. 12. 2015 11:37

Díky za odpovědi :) Já sám jsem si řikal že na systém ten disk je malý, notas je jetej, neni nový. Zkoušel jsem si trošku hrát s tou proměnnou ale udělal jsem asi víc škody než užitku. Nejjednodušší řešení asi bude koupit větší SSD disk nebo win nainstalovat na klasický HDD.
dizis
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 12. 2015 12:25

než jej budeš kupovat, podívej se co je ten starý zač. Resp. do jakého je slotu. Jestli do mSata, koupil bych to SSD do mSata, abych mohl zároveň používat i ten 750GB.
Když koupíš klasický 2,5" SSD, tak ten 750GB HDD bude muset pryč, resp. když si koupíš šuplík na disky místo DVD mechaniky, tak ta.
A kupoval bych to přes eshop, tak abys to mohl v případě nekompatibility vrátit. S tím msata nemám zrovna dobré zkušenosti. Různé zářezy ve slotu, někdy to výrobci ntb blokují jen na svoje díly ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dizis 18. 12. 2015 13:24

Tak to asi bude ten msata, kouknul jsem se do notasu a je tam sandisk o velikosti 3x3 cm takže to zřejmě bude ono. Takže mám koupit ten msata nebo se zbavit DVD mechaniky a koupit 2,5" SSD?
dizis
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 12. 2015 13:29

musíš vědět ty, jestli používáš DVD mechaniku. Já třeba ano, takže bych raději vzal msata SSD (asi Crucial MX200 240gb).
Pokud mechaniku nepoužíváš a nehodláš používat ani externě(musel bys na ní ještě koupit ext.box), šel bych klidně do SATA SSD. Je tam větší výběr.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dizis 18. 12. 2015 14:13

No moc mechaniku nevyužívám, ale občas přeci jen ano. Nechci zas za SSD disk dávat moc peněz. Myslíš že by byl dobrý tento?: http://pevne-disky.heureka.cz/patriot-p ... 0gsm3ssdr/
dizis
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 12. 2015 15:55

ten má blbý chipset, raději bych vzal tento
http://pevne-disky.heureka.cz/transcend ... 28gmsa370/
nebo tento
http://pevne-disky.heureka.cz/sandisk-x ... 128g-1022/

(nemám teď moc času zjišťovat co kde jak, ten Sandisk by neměl být taky špatný, tušímže to má stejný chipset jako Crucial M4)
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dizis 19. 12. 2015 11:50

Tak jsem ještě otevřel notas a zjistli že se tam SSD s většími rozměry ne 3x3 cm nevejde, musel bych vyhodit tu DVD mechaniku a sehnat nějakej 2,5". Takže ted vůbec nevim co s tim :D
dizis
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 19. 12. 2015 16:14

co je to za noťas?
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dizis 19. 12. 2015 19:56

je to asus K551L, dneska jsem zkoušel nainstalovat win na klasickej HDD ale nějak se nezdařilo, instalace proběhla, pak proběhl restart a poté hláška že nelze spustit windows že chybí soubor winload.efi. V biosu jsem zkoušel všechno možné ale pořád to samý. win jsem instaloval z flashky na kterou jsem stáhnul win z oficiálních stránek microsoftu. V biosu ani nějak nešlo nastavit bootování z klasickýho HDD. Měl jsem tam na výběr jen SSD disk, flashku a DVD mechaniku. Nevěděl by co s tim? dík
dizis
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků