windows 8.1 caste vytizeni disku na 100 procent

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Topes 19. 5. 2016 18:58

Mam NTB Lenovo y50-70 a z nejakeho duvodu se mi casto stava ze mam vytizenej HDD na 100 procent takze se pocitac neda skoro pouzivat. Da se nejak poznat z tohoto screenu co s tim je ?

Uz sem i zkusil vypnout toho hostitele ale tim sem si vypnul akorat internet.
Přílohy
vytizeni disku.jpg
Huawei ascend G620s
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 5. 2016 20:34

Instalace aktualizací?
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 5. 2016 20:40

Rozklepni položku, která nejvíc zatěžuje HDD.
Objevil jsi pachatele?
ANO:
Pochlub se.
NE:
Pátrej dál.
m.kv píše:Instalace aktualizací?

To zjistíš prostě a jednoduše z Admin konzole cmd|PS:
Kód: Vybrat vše
sc stop wuauserv

Výsledek?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 19. 5. 2016 20:46

Aktualizace jsem zakázal a když rozkliknu ten soubor služeb u kterého je největší aktivita tak se mi sice zobrazí ty podslužby ale u nich to žádné vytížení atd neukazuje. Ukazuje to ty procenta pouze jako celek tak jak to je na tom screenu
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 5. 2016 20:52

Spusť sledování prostředků a dej screen z položky disk
Přílohy
Sledování prostředků.PNG
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 25. 5. 2016 15:51

tady je ten screen
Přílohy
disk.jpg
Huawei ascend G620s
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.BoBo 25. 5. 2016 16:47

Mám také Y50-70 s UHD displejem a přesně tyto problémy jsem měl a mám doposud, kdy občas systém více přemýšlí, přitom rychlost zápisu není tak vysoká (podobně jako u tebe). Třeba po startu systému do úplného načtení včetně antiviru a dalších aplikací až na plochu to trvá cca 5minut, což je dost (víc než u starého ntb).

Notebook jsem měl kvůli tomu dokonce i na reklamaci, kdy tento stav byl předveden přejímajícímu technikovi, ale vrátil se s tím, že HDD je v pořádku, kdy úspěšně prošel stresstestem.

Nyní jsem pořídil SSD, tak buď dnes večer, nebo zítra ho tam hodím namísto toho pomalého SSHD 5400 RPM disku a uvidím zda to pomůže. Zcela jistě věřím, že bude problém vyřešen.
iPhone 13 Pro/Apple Watch 7/iMac M1>iPhone 12 Pro>iPhone XS>iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>...
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 5. 2016 17:26

problém nebude vyřešen, jen budou zmírněny jeho projevy...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.BoBo 25. 5. 2016 17:56

kernel_panic [passed]: Setkal si se s podobným problémem i na jiném ntb? Já dlouhodobě zatím využíval 3ntb (acer 3820tg, lenovo y510p a poslední lenovo y50-70).

Tento problém jsem registroval jen na y50-70 a to jak na W8, tak i na W10, po čisté instalaci, i po delší době užívání (není tedy možné, že by se stále stahovaly ovladače).

V PC se orientuji jen na uživatelské úrovni, proto nevím, co může problém způsobovat, a je zvláštní, že ani v servise jej neobjevili. Zde uvedená rychlost zápis 1.8MB/s není žádná rychlost proč by se s ní disk neměl poprat.

Ale problematický 5400 RPM SSHD disk asi nebude žádná raketa.

-- 26. 5. 2016 05:53 --

Tak problém vyřešen nákupem SSD. A opětovnou čistou instalací W10 na nový disk.
Skutečně to bylo pomalým diskem.
iPhone 13 Pro/Apple Watch 7/iMac M1>iPhone 12 Pro>iPhone XS>iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>...
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 28. 5. 2016 13:38

Nikdo teda žádnou radu kromě nákupu drahého ssd disku? Na starém lenovu e420 s Windows 7 nebyl jedinej problém co se týká nějakého vytížení. Nevím už kolik otáček to mělo ale fungovalo to. Bůhví jestli to není těma debilníma osmičkama.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 28. 5. 2016 14:32

Málo informací. ;)

Obrázek Performance Monitor:

  • Stiskněte kláv. zkratku Obrázek + X a z nabídky vyberte Příkazový řádek (správce).
    Obrázek
  • Otevře se administrátorská konzole, do ní zadejte:
  • Vyčkejte na vytvoření zprávy diagnostiky OS.
  • V horním panelu klikněte na Soubor a zvolte možnost Uložit jako...
    Obrázek
  • Zprávu uložte na Plochu pod libovolným názvem a následně ji nahrajte jako přílohu/někam na internet.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 31. 5. 2016 16:40

no tak mě to nějak nejde

-- 11. 6. 2016 12:57 --

co s tím teda ?
Přílohy
demence.jpg
Huawei ascend G620s
Topes
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků