System crash - vytáhnutí dat - zamčená složka

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod speedisko 19. 8. 2016 22:51

Zdravím,

spadnul mi systém - zkrátka notebook se nechce načíst - hledá bod obnovy, nenajde, něco špatně, nicméně rád bych si obnovil data, vyndal jsem disk, zapojil ho do stolního PC - abych si vytáhl data, a nemůžu se do něj dostat - systém jsem měl zaheslovaný, heslo samozřejmě vím, ale nevím kam ho zadat abych se dostal k datům, tušíte někdo?

díky
Cayenne S Diesel
911 997.2 4S
M3 E46
WRX STi
speedisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 20. 8. 2016 04:27

A nemůžeš se do něj dostat proč? Pokud je to prkotina typu že nemáš práva, tak stačí pravo-myšo-klik vlastnosti, zabezpečení a přidat si svůj účet s plnými právy.
Pokud to nejde ze závažnějších důvodů jako že jsi měl data na disku šifrovaná (názvy složek jsou zelené) tak ti heslo nepomůže musíš mít šifrovací certifikát. Nevím jestli jde nějak vytáhnout z nefunkčních windows, obávám se že ne. Takže by jsi jedině musel mít jeho zálohu, k čemuž tě windows vyzval hned při prvním použití šifrování. Pokud ho nemáš tak to se k datům nedostaneš.
A pokud je to ještě závažnější problém, tj disk fyzicky nefunguje, tak pak jedině nějaká specializovaná firma. Například: http://www.zachrana-dat.cz a několik dalších, ale počítej se značnou částkou peněz odhadem něco kolem 5000Kč.

Případně může být problém ještě v tom že ten disk byl zamčený(šifrovaný) v biosu, pak je většinou potřeba ho vrátit do notebooku, v biosu ho odemknout(dešifrovat) a až pak ho připojovat k jinému stroji.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod speedisko 20. 8. 2016 07:32

Disku nejspíš nic není - standartně se dostanu všude, pouze se nedostanu do složky Users / Karel. Prošel jsem zabezpečení, ale vůbec netuším kde a kam přidat účet ... .

díky za rady
Cayenne S Diesel
911 997.2 4S
M3 E46
WRX STi
speedisko
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 8. 2016 10:08

Další možností je použít k překopírování dat nějakou distribuci Linuxu v live podobě.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků