Windows 8.1 a media player verze 12

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Víťa1 15. 12. 2013 15:18

Zdravím
Vyskytl se mě jeden problém nemohu spustit automaticky ani manuálně na DVDčku film, media CD se spustí automaticky druhý problém je že nemohu najít driver pro W8.1 na webkameru 320 spacec@m já vím že míchám dvě věci dohromady ale zase si říkám nebudu zakládat další vlákno díky za pomoc
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fred 15. 12. 2013 15:28

Windows 8 v sobe nemaji zabudovany MPEG2 kodek, takze si nainstaluj třeba ffdshow. Nebo si stahni jiny prehravac, třeba VLC a problémy s codecy nemusíš resit... Pro webkameru http://trust.com/products/productdriver ... rtnr=13178 zkus rucne vnutit driver pro XP...
Xiaomi Mi9
fred
Junior

Odeslat příspěvekod Víťa1 15. 12. 2013 15:54

zkus rucne vnutit driver pro XP...

Já jsem dokonce našel pro WIN7 driver ale otázka je jestli to ustojí ty mé "slavné" Win 8.1.
Tady bude problémů víc například tiskárna HP DESKjet F2480 taky nemám driver zlaté dobré XPčka >:-(
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 15. 12. 2013 16:50

Ke starému HW patří starý SW.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Víťa1 15. 12. 2013 17:20

Tak když to stojí za ho*** tak proč tam dávají do těch nových PC takové pi****** každý není politikem aby ¨si mohl kupovat všechno nové
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 12. 2013 17:24

deskjet F2480 má k dispozici ovladač pro W8.1; kamera je záležitost desetikorun, tak to starý šméčko vyhoď a nahraď novějším s nějakou podporou...

jen pamatuj, že příští operační systém bude doprovázet nákup nové kamery...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 19. 12. 2013 08:41

Další otázku mám na vás co Win8 a LPT , COM port jde to vůbec dohromady? toto mě na XPčkách fungovalo http://buger.czechian.net/dalk_ovl.htm základní desku mám MSI B85M-E45 na desce je LPT a COM sice já jsem neměl je vyvedené ale stačilo tam dát kšandy nebo jak to nazveme (to jsem nedělal já ale pozvaný IT) na mé upozornění na přítomnost těchto portů a mou žádost na jejich vyvedení.díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sus 19. 12. 2013 15:28

LPT jsem nezkoušel, ale mám ještě starý telefon Siemes C35i (protože jsem už bohužel 3 roky bez práce) a také jsem měl také obavy, jak si bude s W 8.1 rozumět (když mi bohužel odešla v 10 starém PC základní deska a raději už jsem tedy postavil počítač nový), ale kupodivu i tato "vykopávka" na COM funguje ...
AMD RYZEN 7 1700, ASUS PRIME X370-PRO, 2x8GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16, Gigabyte Radeon HD 7790, SSD ADATA SP900, Seagate ST1000DM003-1CH1, Corsair ATX 430W CX430, W10 x64 Pro - http://web.quick.cz/vs165/TMP/W10Muj.png
Sus
Junior

Odeslat příspěvekod Víťa1 19. 12. 2013 16:15

Já mám ještě stařičkou jehličkovou tiskárnu Epson LX300 ta je připojena přes LPT na starém PC pod WXP home mi fungovala výhoda byla v tom že měla prakticky nulové náklady na tisk nejsem tak bláhový abych myslel že existuje pod WIN8 na ni driver.Mám ještě jednu tiskárnu HP deskjet F2480 na to už driver mám usuzuji že mi to bude tisknout s toho že skenuje tisknout ještě netiskla z důvodu nemaje černý inkoust na kazetě s černým inkoustem myslím odešla elektronika dneska jsem byl ve městě v obchodě a originální stojí přes 600 Kč já vím že existuji kompatibilní za polovičku ceny ale to je přece riziko koupit to někde eschopu.díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 19. 12. 2013 17:06

Ovladač pro Epson LX-300 je dostupný přímo ve Windows 8/8.1. Akorát je potřeba v průvodci přidání tiskárny při výběru ovladače nechat aktualizovat seznam ovladačů z Windows Update.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 19. 12. 2013 17:38

No to by bylo parádní ještě dnes to zkusím díky

-- 20. 12. 2013 11:47 --

marts píše:Ovladač pro Epson LX-300 je dostupný přímo ve Windows 8/8.1. Akorát je potřeba v průvodci přidání tiskárny při výběru ovladače nechat aktualizovat seznam ovladačů z Windows Update.

Tak jsem ho našel ten ovládač a nainstaloval bohužel ta tiskárna netiskne jen po zapnutí tiskárny lezou s ní nesmysly nemůže být problém v propojení portů které jsou na základní desce? protože ten IT pracovník mi říkal že tam není hardwarový klíc viz příloha tak on to zkoušel pokus omyl já jsem si říkal v duchu že to může takovým přístupem jen zničit.Mě ještě napadlo že si koupím do PCI nebo PCIe slotu rozšířovací desku například http://pc.itek.cz/radice-seriove-a-para ... -Tec-PCI-I díky za pomoc
Přílohy
MSI B85M-E45.jpg
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 20. 12. 2013 14:05

Takže ta tiskárna si cosi tiskne sama bez toho, že by se na cokoli z počítače posílalo, tedy po pouhém připojení k LPT konektoru a zapnutí? Nebo to dělá až když se z Windows spouští tisk?

Běžně bývá přímo na desce naznačen pin č.1, zrovna tak plochý kabel mívá označen drát č.1 barvou, případně na konektoru který se strká do desky je u pinu č.1 malá šipka a zrovna tak vnější konektor má čísla pinů popsaná.

Na této desce by pin č.1 měl být v levém dolním rohu konektoru JLPT1 (druhá možnost by byl pravý horní roh, ale ten podle obrázku nemá kontakt, takže ho lze vyloučit).

Uvedený řadič by měl jít použít.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 20. 12. 2013 14:21

Takže ta tiskárna si cosi tiskne sama bez toho, že by se na cokoli z počítače posílalo, tedy po pouhém připojení k LPT konektoru a zapnutí? Nebo to dělá až když se z Windows spouští tisk?

Bez toho aby se cokoliv s počítače posílalo když zapnu tiskárnu tak hned tiskne nesmysly.A k tomu jednání pokus omyl nemohlo se to poškodit? díky

-- 20. 12. 2013 16:20 --

Tak jsem na tom skenu vyznačil červenou tečkou kde je na těch kšandách červený kablík to asi bude jednička je to správně zapojeno? díky

-- 22. 12. 2013 10:33 --

Zdravím
Ještě se nenašel někdo kdo by mě byl na 100% jestli jsou na té základní desce správně zapojeny ti konektory LPT a COM viz příloha víše? díky
Přílohy
MSI B85M-E45.jpg
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 22. 12. 2013 13:17

Zhruba tak by to mohlo být. Ale stejně by bylo nejlepší podívat se do návodu k té desce (či počítači), mělo by to tam být rozepsané.

A když se ta tiskárna připojí zpátky k původnímu počítači tak normálně funguje? Nebo když se před zapnutím odpojí datový kabel tak nedělá nic?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 22. 12. 2013 13:55

Tam není nic jiného než tento sken viz příloha.A druhá věc když to spojím s původním počítačem tak mě to funguje sice ne jako před tím to mi fungovalo bez problémů tak když vytiskne co má tisknout tak 3 krát tiskárna pípne a zhasnou obě dvě kontrolky na tiskárně díky
Přílohy
LPT,COM.jpg
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků