Ipad Pro 10.5 vs. Ipad 2018

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod linecur 13. 9. 2018 15:40

Zdravím, rád bych se zeptal na zásadní rozdíly mezi oběma typy Ipadů, jde mi o tablet na čtení pdf textů (i větších obsahově), občasný zápis poznámek k přednáškám, prohlížení webu... POužití pera je u obou, takže nevím kde hledat třeba odůvodnění cenového rozdílu etc. Děkuji.
linecur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djkubas91 14. 9. 2018 11:48

Ahoj,

toto téma jsem řešil koncem jara a nakonec se rozhodnul pro iPad 2018.

Tl;dr - pokud mervomocí nechceš chodit jen s tabletem v ruce a psát na klávesnici, šel bych do 2018.

U mě to bylo ještě o kapacitě - buď nejmenší 10.5 Pro, anebo 128GB 2018, takže kapacita jednoznačně převážila. Podle tvých důvodů:
- čtení PDF je v pohodě na obou, ten půlpalec už moc velký rozdíl čitelnosti neudělá. TrueTone je určitě super, ale vůbec jsem ho nepovažoval za relevantní argument pro Pro.
- zápis poznámek (tužkou?). I já mám k iPadu Apple pencil, ale s mým škrabopisem je to dost blbý. Na Pro by to asi bylo lepší, ale pořád patláš plastem po skle. S klávesnicí je to jiná. Já nakonec zvolil bezdrátový Magic Keyboard a jsem velice spokojený. Pokud bys chtěl nosit jenom iPad samotný a zároveň mít možnost na něm psát poznámky na klávesnici a nevadilo ti si 4000 připlatit za Smart Keyboard Case (či jak se ten originál od Applu jmenuje), pak bych toto považoval za velký argument pro Pro. Mě přijde 4000 za klávesnici úchylný a navíc s sebou tahám pořád tašku, kam se mi MK vejde v poho.
- Prohlížení webu je v poho na obou
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků