Tablet vs. čtečka E-knih (výhody-nevýhody)

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod matufran 16. 9. 2011 14:47

Dobrý den,

mám problém ohledně rozhodování co si mám pořídit. Velké dilema mám mezi tabletem a čtečkou. Rád bych si četl elektronické knihy, surfoval po netu, napsal nějakou poznámku či poslechl hudbu. Jedenu z těchto věcí bych použil při studiu, ale bohužel nevím kterou. Můžete mi prosím pomoci s rozhodováním. Jsem schopen investovat kolem Kč 10.000,-.

Popřípadě kdo má zkušenosti, rád si přečtu Vaše názory a Vaše doporučení různých zařízení se kterými máte zkušenosti.

Děkuji :-)
matufran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 16. 9. 2011 15:40

Čtečka s e-ink displayem:
+ obrovská výdrž baterie
+ perfektní čitelnost textu i z různých úhlů, nebo venku na slunci
- pouze černobílý a pomalý display, hodící se jenom na statické obrazy
- použití na něco jiného než čtení knih je spíš nouzovka

Tablet:
+ možnost nahrání spousty aplikací a her
+ barevný a rychlý display
+/- možnost (nebo nutnost) ovládání dotykem na displayi
- na slunci není téměř nic vidět, delší čtení textu je únavnější
- při používání vydrží baterka jenom pár hodin
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 16. 9. 2011 16:30

Mam zkusenosti s Kindlem 3:
+ poslouchani hudby jde
- se zalozenim noveho souboru a zapsanim si par poznamek se nepocita, existuje sluzba na netu, ale to chce byt pripojeny pres WiFi nebo mit 3G verzi
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod matufran 16. 9. 2011 16:50

děkuji za odpovědi:)
matufran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petmal 16. 9. 2011 18:12

Na Kindle 3 se da s uspechem i surfovat. Dokonce celkem dobre, ale jako primarni vyuziti bych to rozhodne nevidel. Hudba jde. Poznamky a zvyraznovani v textu spis jen kratke.

Ctecka je naprosto idealni na cteni, ale pokud chce clovek vic, pak spis ten tablet...
petmal
Junior

Odeslat příspěvekod Oggi09 17. 9. 2011 18:32

No já myslím, že pro tebe bude bude vhodnější tablet.
Sám mám kindle a když se mi dostane do ruky ipad tak si ten dotykovej displej nemůžu vynachválit. Navíc vychází pro něj víc časopisů (pro kindle jen VTM) a ta výdrž? proste to večer hodíš na nabíjení.
Oggi09
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod em.tom 17. 9. 2011 18:40

Na Kindle vychází už i E15. Ale iPad je na tom líp. Otázka je, jestli je u nás tak zajímavé mít tablet, co musí být pořád připojený na net. U nás jsme přece jenom ten "trh se specifickými zvyklostmi", takže se to může trochu prodražit.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oggi09 17. 9. 2011 18:47

Na ipad vychází třeba můj oblíbený computer :D To je pro me argument (až budou finance taky zvolím kombinaci na doma, kde jsem online - ipad a na cesty kde offline - kindle :D
Oggi09
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arnie222 17. 9. 2011 18:51

ja byt tebou vezmem ipad 2 16gb wifi ..

moznosti, pouzitelnost, stabilita ceny ..
arnie222
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Switch007 17. 9. 2011 19:10

Na Kindle je E15, vtm.cz, několik zpravodajských webů (idnes, novinky, aktuálně) a nově i časopis Respekt, ten ale není zadarmo.
Switch007
Junior

Odeslat příspěvekod Oggi09 17. 9. 2011 19:15

jo ještě lidovky:)
Oggi09
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 18. 9. 2011 02:03

Ideální je mít jak tablet tak čtečku (Kindle) - obě zařízení mají odlišné ideální použití.
Fredddie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Faramir 18. 9. 2011 04:48

Měl jsem půjčený Kindle a vlastním iPad 2. Kindle je super na čtení, baterka vydrží dlouho, ale to jsou jediné výhody, proto mám nakonec pouze tablet, na kterém se taky čte super, oči se z něj neunavují a umí mnohem víc věcí. Výdrž při připojení na 3G přes 11 hodin aktivní práce s automatickým podsvícením, takže v klidu vydrží celý den. Já osobně doporučuji tablet a konkrétně iPad 2 (v budoucnu zřejmě i tablety s Windows 8).
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oggi09 18. 9. 2011 07:49

No tak ja měl tu možnost pracovat i na tabletu s windows 7 a oproti ipadu je to "děs a hrůza". Je to svižný jak netbook a windows 7 se dotykem neovládá zrovna nejlépe :D Pokud nestačí ipad (a ten určitě stačí) tak počkat na ARM/Windows 8.
Oggi09
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků